Otwarcie własnej firmy (Elektromonter)

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

woofer

Posty

1

Rejestracja

9 lut 2012, o 10:45

Otwarcie własnej firmy (Elektromonter)

Postautor: woofer » 9 lut 2012, o 10:50

Witam, nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale chciałbym się dowiedzieć czy opłaca mi sie otwarcie własnej firmy. Chciałbym otworzyć firme jako Elektromonter czyli zakładanie instalacji elektrycznych w domach z tego co słyszałem zarobku na czysto jest ok 2500 zł i pytanie jak opłace te wsztstkie opłaty ile mi z tego zostanie, co musze płacić i jeszcze czy moge sie starać o jakies dofinansowanie z unii??? proszę o odpowiedz
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: Otwarcie własnej firmy (Elektromonter)

Postautor: Biznesforum » 12 lut 2012, o 12:55

Koszty prowadzenia firmy 1 osobowej to głównie ZUS (pierwsza 2 lata ~400zł/mc) później niemal 1000zł/mc, księgowa od 100zł/mc, podatek dochodowy ...
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Otwarcie własnej firmy (Elektromonter)

Postautor: K.F.Ż » 19 lut 2012, o 14:37

Wydaje mi się że elektromonter to dobry zawód, jeśli dobrze to robisz to szybko pójdzie dobra opinia o tobie i będziesz miał dużo klientów. Początki zawsze są trudne ale gdy wkładasz w coś dużo pracy a do tego masz smykałkę, to już jest jakaś wygrana.

W razie pytań pisz :)
no avatar
User

mwpol

Posty

32

Rejestracja

15 wrz 2010, o 14:01

Re: Otwarcie własnej firmy (Elektromonter)

Postautor: mwpol » 5 mar 2012, o 21:02

Również uważam że w tym zawodzie można zarobić konkretne pieniądze, oczywiście jeśli się na tym znamy i wiemy co robimy.
Co do obliczania całkowitych kosztów zależy to od kilku czynników, m.in wybranej formy opodatkowania. Polecam kontakt z biurem rachunkowym - często tego typu porady udzielane są za darmo. Jednocześnie jest to dobra okazja by poznać podejście biura do klienta i jego profesjonalizm. Jeśli chcesz mogę podać przykładowy kontakt (np. mailowy) do biura, które uważam że prezentuje odpowiedni poziom.
Jeśli jednak biuro rachunkowe to dla nas za dużo, dobrą alternatywą może być zaopatrzenie się w odpowiednią tematyczną prasę jak np. ekspert księgowy która zwiększy poziom naszej wiedzy na pożądany temat i pozwoli świadomie wybrać interesującą nas opcję
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.098s | 12 Queries | GZIP : Off ]