Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starcie?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

Polak30

Posty

43

Rejestracja

20 lut 2012, o 14:11

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Polak30 » 2 maja 2012, o 14:00

Obecnie można mieć firmę i wcale nie trzeba inwestować w programy do zarządzania - pytanie też do zarządzania czym.
Wszystko można zlecić na zewnątrz łącznie z księgowością.
Komputer byłby potrzebny co najwyżej do kontaktu z klientami.
no avatar
User

lechu

Posty

54

Rejestracja

3 maja 2012, o 12:58

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: lechu » 3 maja 2012, o 13:07

W początkowym etapie nawet księgowość można robić samemu. nie zajmuje to wiele czasu i można zaoszczędzić. ja bym nie kupował żadnego oprogramowania na początek i spożytkowałbym pieniądze w inny sposób. Na dobrą sprawę nawet darmowe arkusze kalkulacyjne pozwolą zarządzać w małym zakresie. Chyba, że starujesz na wielką skalę, ale raczej nie.
no avatar
User

olga38

Posty

3

Rejestracja

26 maja 2012, o 18:20

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: olga38 » 26 maja 2012, o 18:33

Jeśli w firmie będzie więcej niż jedna osoba to oprogramowanie do zarządzania z pewnością się przyda. Wiele zależy też od tego jakie i ile będą na co dzień przepływać rodzaje dokumentów w firmie i czym firma będzie się zajmować. Pytanie zbyt ogólne.
no avatar
User

Quba

Posty

7

Rejestracja

27 lip 2012, o 11:05

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Quba » 29 sie 2012, o 12:29

lechu pisze:W początkowym etapie nawet księgowość można robić samemu. nie zajmuje to wiele czasu i można zaoszczędzić. ja bym nie kupował żadnego oprogramowania na początek i spożytkowałbym pieniądze w inny sposób. Na dobrą sprawę nawet darmowe arkusze kalkulacyjne pozwolą zarządzać w małym zakresie. Chyba, że starujesz na wielką skalę, ale raczej nie.


Wydaje mi się, że arkusze kalkulacyjne są raczej niewystarczające przy prowadzeniu firmy. Nie chodzi o samo wpisywanie liczb, ale jest tez strona prawna, o której też trzeba mieć jakieś pojęcie.
Byłem w podobnej sytuacji, też zaczynałem własną działalność i wiem co to znaczy.

Obecnie korzystam z programu Quatra. Wszystkie zmiany prawne same się tam aktualizują, na YouTube jest sporo filmików o tym jak wykonać tam najważniejsze w firmie czynności i na dodatek można go wypróbować za darmo. Cena 20 zł, po okresie próbnym jest naprawdę nieduża, przy opcjach jakie posiada ten program.


http://quatra.pl/quatra-start
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Kocica » 29 sie 2012, o 21:28

Quba pisze:Wydaje mi się, że arkusze kalkulacyjne są raczej niewystarczające przy prowadzeniu firmy. Nie chodzi o samo wpisywanie liczb, ale jest tez strona prawna, o której też trzeba mieć jakieś pojęcie.
Byłem w podobnej sytuacji, też zaczynałem własną działalność i wiem co to znaczy.


Dokładnie, masz rację. Prawo u nas zmienia się jak w kalejdoskopie i prowadzenie księgowości "darmowymi arkuszami kalkulacyjnymi" to jest jakiś śmiech (bez urazy). Pomysł dla desperatów co wystawiają się na łatwy łup urzędom kontrolującym.
Takie coś to nie na moje nerwy:).. już naprawdę lepsze biuro księgowe i opłata miesięczna za dobrą usługę (przykład: ekomat.biz) niż nerwówka, że nie wiedziałeś jak się prawo zmienia i coś nie tak wyliczyłeś.
Wyjątek: z wykształcenia prawnik, lub księgowy prowadzący własny biznes inny niż księgowy:)
Cichutko po parapecie kocica sobie szła.
Różne artykuły do poczytania: http://www.artykulprasowy.info/
no avatar
User

mokasyn

Posty

4

Rejestracja

28 sie 2012, o 10:25

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: mokasyn » 29 wrz 2012, o 08:52

Czytam Wasze wpisy i zastanawiam się, czy jest sens tracić czas na samodzielne rozliczanie się. Przecież, aby biuro rachunkowe zajęło się naszymi sprawami wystarczy kilkanaście złotych miesięcznie. A najlepiej jak korzysta się z biura, które nie jest wylansowane, a i tak można na nie postawić. Bo nie tylko marka się liczy.
no avatar
User

Adam_Smo

Posty

87

Rejestracja

21 wrz 2012, o 11:36

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Adam_Smo » 13 gru 2012, o 08:33

Myślę, że lepiej zainwestować na początku. Ale jednak zależy czy będziesz dużo korzystać z tego.
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Piaskowa » 4 cze 2013, o 09:19

Myślę, że program do zarządzania jest potrzebny. Taskbeat można wziąć na 30 dni za darmo. Możesz zacząć korzystać i wtedy stwierdzić, czy potrzebujesz programu, czy coś zyskałeś dzięki tej aplikacji.
Awatar użytkownika
User

krzysztofol

Posty

138

Rejestracja

2 paź 2012, o 06:54

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: krzysztofol » 10 lip 2013, o 13:08

Ta firma oferuje profesjonalne oprogramowanie dla firm - zarówno tych małych jak i większych. Skorzystałem z ich usług i osobiście jestem zadowolony - wszystko sprawuje się świetnie i znacznie ułatwiło pracę.
Awatar użytkownika
User

DC-CENTRUM

Posty

40

Rejestracja

20 cze 2013, o 08:10

Lokalizacja

Poznań

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: DC-CENTRUM » 23 lip 2013, o 11:36

Witam

Wykorzystanie dobrego oprogramowania może przynieść firmie wiele korzyści. Oczywiście, na początku, gdy firma rozpoczyna swoją działalność i składa się jedynie z założyciela oprogramowanie w większości wypadków nie jest potrzebne.
Po pewnym czasie jednak, w sytuacji zwiększania się liczby klientów oraz pracowników, zwiększa się także obieg i ilość dokumentacji. W tym momencie warto zastanowić się nad wdrożeniem oprogramowania, które usprawni działanie przedsiębiorstwa.
Na początku można skorzystać z oprogramowania online bazującego na chmurze. Tego typu oprogramowanie znaleźć można na stronie basecamp.com oraz do.com. Są to 2 najpopularniejsze portale obsługi projektowej online, które dają użytkownikom szereg narzędzi umożliwiających im zwiększenie wydajności z prowadzonej dotychczas działalności.
Osoby zaczynające biznes mogą z powodzeniem korzystać z wyżej wymienionych aplikacji, które dają szerokie możliwości zarządzania działaniami przy relatywnie niskich kosztach. Warto się więc zastanowić nad ich wdrożeniem w przedsiębiorstwie. Są one bowiem znacząco tańsze aniżeli analogiczny software oferowany na rynku.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.157s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron