Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starcie?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

Informator

Posty

18

Rejestracja

18 lis 2011, o 09:07

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Informator » 22 lis 2011, o 08:14

Osobiście bym polecił korzystanie z programu CRM jak powyżej. Bardzo przydatne narzędzie, ułatwiające pracę. I nie drogie
Zapraszamy na II Kongres Wealth Management
"Jak skutecznie pomnażać i zarządzać majątkiem" - www.wealthmanagement.ipo.pl
no avatar
User

Grzesiek

Posty

4

Rejestracja

29 lis 2011, o 10:53

Lokalizacja

Katowice

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Grzesiek » 29 lis 2011, o 11:04

Na początku na pewno lepiej trochę z kupnem oprogramowania poczekać - zobaczysz jakie opcje są Ci najbardziej potrzebne, w co warto zainwestować i łatwiej będzie Ci coś wybrać. I póki firma jest na etapie startowania, to jakieś prostsze programy powinny wystarczyć. Jednak, gdy już się zacznie rozwijać, to myślę, że warto zastanowić się nad korzystaniem z usług firm zewnętrznych, jeśli chodzi o informatyczne zaplecze. Z własnego doświadczenia zawodowego widzę (pracuję w Data Center w Katowicach), że taką opcją są zainteresowani właściciele mniejszych firm, którzy chętnie korzystają z serwerowni, usług takich, jak np. kolokacja. Głównym atutem jest wysoki stopień bezpieczeństwa zapewniany przez takie profesjonalne firmy. Zatem w przyszłości pewnie warto się nad tym zastanowić, pozdrawiam!
no avatar
User

mumin

Posty

9

Rejestracja

21 wrz 2011, o 07:57

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: mumin » 28 gru 2011, o 22:02

Na starcie może i nie potrzebujesz kupować programu, ale warto już wtedy mieć wszystko zorganizowane. Zgadzam się, że programy do CRM są skuteczne. Jeśli zależy Ci na kosztach to na stronie http://www.esme.pl jest możliwość darmowego korzystania z takiego typu programu przez miesiąc.
no avatar
User

al_22

Posty

16

Rejestracja

13 paź 2011, o 09:59

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: al_22 » 29 gru 2011, o 20:33

hmm nie nazwalbym tego taka znow inwestycja bo te programy online nie sa drogie, kilkanascie zl miesiecznie...
a czy czekac az firma sie rozwinie? sa programy ktore mozna testowac mies lub dluzej za darmo wiec samemu mozna sie przekonac juz we wczesnym etapie czy cos sie nam przyda a CRM napewno zawsze usprawni jakos pracę, polecam ten z wfirma.pl
no avatar
User

mwpol

Posty

32

Rejestracja

15 wrz 2010, o 14:01

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: mwpol » 12 sty 2012, o 00:03

Na samym początku powinieneś sam stwierdzić czy wszystko wychodzi Ci tak jak sobie to zaplanowałeś. Jeżeli rzeczywistość wydaje się jednak inna, a sam zaczynasz mieć problemy z planowaniem, organizacją, komunikatywnością w zespole i ogólnie zgraniem tego wszystkiego w jedną całość to powinieneś w coś takiego zainwestować. (Chyba, że stać Cię na utrzymanie dodatkowego etatu, w formie menadżera, który to wszystko ogarnie)
Widziałem kilka przykładów takich programów zostało już podanych przez przedmówców, ale brak mi tutaj taskbeat. Ze swojej strony mogę powiedzieć że naprawdę ciekawa i nowatorska aplikacja pozwalająca uporać nam się ze wspomnianymi problemami
no avatar
User

Grzesiek

Posty

4

Rejestracja

29 lis 2011, o 10:53

Lokalizacja

Katowice

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Grzesiek » 28 sty 2012, o 19:37

al_22 pisze:hmm nie nazwalbym tego taka znow inwestycja bo te programy online nie sa drogie, kilkanascie zl miesiecznie...
a czy czekac az firma sie rozwinie? sa programy ktore mozna testowac mies lub dluzej za darmo wiec samemu mozna sie przekonac juz we wczesnym etapie czy cos sie nam przyda


To również słuszne uwagi. Ja na przykład spotkałem się z usługą dla przedsiębiorstw Cloud2b - działa w chmurze i daje spore możliwości co do organizowania pracy i stworzenia solidnego systemu informatycznego dla niewielkiej firmy. No i można ją przetestować bezpłatnie na platformie wirtualizacyjnej, więc nie trzeba kupować kota w worku.
no avatar
User

mwpol

Posty

32

Rejestracja

15 wrz 2010, o 14:01

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: mwpol » 5 mar 2012, o 21:20

Z drugiej strony głównym programem do oszczędzania i zarządzania, z którego powinniśmy korzystać jest nasz mózg. Żadna inna aplikacja komputerowa nie zastąpi nam naszej własnej kreatywnej mysli. A by można było ją jak najlepiej wykorzystać powinniśmy dostarczać naszym szarym komórkom dawki świeżych rzetelnych informacji. Jeśli chodzi o oszczędzanie dobrze znać prawo podatkowe i wszelkie obowiązujące stawki, poznać je możemy czytając odpowiednią lekturę np. "ekspert księgowy". Co do zarządzania to jak to mówią z tym trzeba sie urodzić, ale również (a nawet w większym stopniu) tę umiejętnosć zdobywa sie wraz z doświadczeniem. Tak samo w każdej innej dziedzinie. Pamiętajmy nasze możliwości intelektualne sa podstawą naszego sukcesu !
no avatar
User

Grzesiek

Posty

4

Rejestracja

29 lis 2011, o 10:53

Lokalizacja

Katowice

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Grzesiek » 6 kwie 2012, o 12:22

Jasne, że najważniejszy jest mózg - umiejętności praktyczne, doświadczenie, wiedza, ale żyjemy w takich czasach, które poniekąd wymuszają na nas konieczność przedłużania swoich zmysłów i zwiększania możliwości poprzez technologie. Myślę, że one odpowiednio wykorzystane mogą bardzo znacząco wpłynąć na szeroko rozumiane powodzenie firmy, a i na ułatwienie pracy na konkretnych stanowiskach.
no avatar
User

Marekz12

Posty

9

Rejestracja

25 kwie 2012, o 10:09

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Marekz12 » 25 kwie 2012, o 10:19

Słyszałem, że do faktur sprawdza się darmowy programik: fakturka. Trzeba wygooglowac i zobaczyć jak się sprawdza. Raczej nie jest przeznaczony do dużych firm, a do małego biznesu :)
Gabloty i tablice ogłoszeniowe. /www.prosymetric.pl/ Wybierz produkty dla swojej firmy.
no avatar
User

Grzesiek

Posty

4

Rejestracja

29 lis 2011, o 10:53

Lokalizacja

Katowice

Re: Oprogramowanie dla małych firm - czy potrzebne na starci

Postautor: Grzesiek » 27 kwie 2012, o 19:32

Jakoś nie do końca mam zaufanie do darmowych programów. Myślę, że lepiej zainwestować w dedykowane rozwiązanie, które będzie skrojone na potrzeby firmy i do niej dopasowane, a to wcale nie muszą być wielkie koszty. Przy darmowych rozwiązaniach ma się tylko jakieś tam opcje do wykorzystania, ale nie ma już gwarancji bezpieczeństwa, czy archiwizacji danych na wypadek awarii.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.133s | 12 Queries | GZIP : Off ]