Nikon D5300 na początek?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Tomaashu

Posty

76

Rejestracja

24 kwie 2015, o 06:25

Nikon D5300 na początek?

Postautor: Tomaashu » 14 cze 2018, o 06:36

Cześć
jakiś czas temu zastanawiałem sie nad otwarciem firmy fotograficznej. Jakiegoś dużego doświadczenia nie mam, zdjęcia jak do tej pory robiłem amatorsko, skończyłem pare kursów online, ale lubie to robić a nikt od razu fotografem sie nie urodził. Rozwarzam zakup lustrzanki Nikona https://www.fotomega.pl/p4340,lustrzanka-aparat-nikon-d5300-af-p-18-55-vr-zestaw-na-5.html tylko pytanie czy na początek to dobry wybór? Czy może lepiej coś tańszego. Wcześniej miałem zwykły cyfrowy aparat ale teraz to nie wypada takiego przyszłym klientom pokazywać :)
no avatar
User

martina

Posty

7

Rejestracja

21 cze 2018, o 12:31

Lokalizacja

Łódź

Re: Nikon D5300 na początek?

Postautor: martina » 22 cze 2018, o 11:35

Piszesz, że nie masz w tym dużego doświadczenia, ale chcesz się tym zajmować zawodowo z tego, co widzę. A każdy szanujący się fotograf powinien mieć gotowe portfolio, jeśli chce pozyskać klientów. I to nie złożone ze zdjęć cykanych zwykłym aparatem cyfrowym, choć prawdą jest, że teraz trudno rozróżnić jakość zdjęć między nimi a lustrzankami. Kupić lustrzankę możesz, ale najpierw naucz się z niej korzystać i twórz portfolio. Możesz np. popytać rodzinę czy znajomych, czy przy organizacji jakichś wydarzeń będziesz mógł chodzić i robić zdjęcia. Potem możesz stworzyć na ich podstawie stronę czy bloga ze zdjęciami i dopiero wtedy zacząć szukać klientów na poważnie. A sam aparat wydaje się dobry, Nikon robi dobry sprzęt, choć oczywiście ja się nie znam na lustrzankach.
no avatar
User

witekulka128

Posty

1

Rejestracja

24 maja 2018, o 06:39

Re: Nikon D5300 na początek?

Postautor: witekulka128 » 24 cze 2018, o 09:42

Rzetelny fotograf to najważniejsze. Skoro poszukujesz tego gatunku fachowca to polecam pewnego fotografa z Poznania. SuperFoto.eu to salon, jaki jest szanowany przez kontrahentów. Doceń, że zdjęcie to nietuzinkowa pozostałość na pozostałe dni. Najsolidniejszy w branży rzemieślnik.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.058s | 12 Queries | GZIP : Off ]