Nadmiar biurokracji

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

mariolka00

Posty

166

Rejestracja

4 cze 2014, o 20:45

Nadmiar biurokracji

Postautor: mariolka00 » 5 sie 2015, o 17:13

Czy też macie dosyć wszechobecnej biurokracji i niezrozumiałych przepisów? Jeśli tak, może czas coś z tym zrobić? Właśnie powstaje projekt obywatelski ustawy Budrewicza - http://www.robimyustawe.org/ , to dokument który ma dokonać pozytywnej rewolucji w przepisach, uprościć formalności związane z zakładaniem i prowadzeniem działaności gospodarczej. Piszą o tym już we wprost http://www.wprost.pl/autor/2592/Pawel-Budrewicz/ , relacje można także zobaczyć na YT. Każdy może pomóc w pisaniu tej ustawy, jeśli macie jakieś dobre pomysły, to jest ten moment by się nimi podzielić ze światem :)
Awatar użytkownika
User

HeczkoK

Posty

97

Rejestracja

22 maja 2015, o 18:16

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: HeczkoK » 24 wrz 2015, o 21:55

Ja mam zdecydowanie dość, ale widzę, że tendencje w naszym kraju są wręcz odwrotne - coraz więcej przepisów i złych ustaw jest przyjmowanych i tylko jeszcze bardziej się wszystko gmatwa...
no avatar
User

compfin

Posty

62

Rejestracja

5 sie 2015, o 12:11

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: compfin » 30 wrz 2015, o 12:01

Biurokracja mnie przeraża, dlatego w swojej firmie kwestie podatków zlecam na zewnątrz (do Auditor - biuro rachunkowe). Nie wyobrażam sobie śledzić tego wszystkiego. Mam wrażenie, że nie sposób za tym nadążyć.
Awatar użytkownika
User

HeczkoK

Posty

97

Rejestracja

22 maja 2015, o 18:16

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: HeczkoK » 25 lis 2015, o 12:25

Niestety u nas biurokracja jest rozbudowana, a co najgorsze nie działa tak jak powinna.
no avatar
User

deal

Posty

20

Rejestracja

5 lis 2015, o 18:19

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: deal » 4 gru 2015, o 12:23

no ale to jest tak jak się wybiera socjalistów do rządów jakieś platformy, pisy, starodawne, psly, lewaki wszystkie.
Awatar użytkownika
User

Diana21

Posty

133

Rejestracja

18 sty 2015, o 19:02

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: Diana21 » 25 sty 2016, o 07:25

ja w ogóle nie ogarniam biurokracji. Na moje szczęście znalazłam bardzo dobrą kancelarię podatkową Wiol, która zajmuje się nie tylko podatkami, ale tez księgowością, pomocą przy zakładaniu działalności...Współpracujemy już długie lata i chwalimy sobie nasza współpracę...
Jeśli człowiek ma dość pieniędzy, trudno mu w ogóle popełnić jakieś przestępstwo. Zdarzają mu się tylko zabawne, drobne niezręczności. -TP
no avatar
User

zuzka

Posty

66

Rejestracja

6 lut 2016, o 12:06

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: zuzka » 6 lut 2016, o 12:25

Najwięcej problemów wynika zwykle z braku profesjonalnej pomocy w działalności. Przecież niejedno postępowanie administracyjne da się skutecznie dla nas rozstrzygnąć, tyle że z pomocą tych, którzy się na tym znają. Najwięcej problemów jest z ZUS, US i UKS. Krakowskie kancelarie CS działają w tym temacie od dłuższego czasu http://cswadwokaci.pl/specjalizacja/administracyjne - poczytajcie, ilu przedsiębiorcom udało się udowodnić, że organy administracyjne nie mają jednak racji. Warto w takich postępowaniach wykorzystywań błędy pracowników urzędów, którzy nie zawsze robią wszystko perfekcyjnie, a sztuka jest znaleźć takie "kruczki", które umożliwią wygraną.
no avatar
User

Katia

Posty

51

Rejestracja

23 lis 2015, o 12:51

Lokalizacja

Łodź

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: Katia » 8 lut 2016, o 09:50

Warto wspierać się rzetelną wiedzą specjalistów. Świadomość przepisó jest jednak konieczna, jeśli chcemy być na bieżąco, wyjśc na swoje i korzystać z funduszy.
no avatar
User

TokoToki

Posty

28

Rejestracja

3 mar 2016, o 07:29

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: TokoToki » 9 mar 2016, o 11:01

https://www.wiol.com.pl/ to dobra kancelaria. Kiedy korzystałam z ich usług, ale musiałam zamknąć działalność ze względów osobistych.
no avatar
User

Hokus

Posty

166

Rejestracja

6 paź 2015, o 07:06

Re: Nadmiar biurokracji

Postautor: Hokus » 14 mar 2016, o 22:31

Wydaje mi się że jakiś program cdn optima może te koszty trochę ograniczyć.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.309s | 12 Queries | GZIP : Off ]