mój biznes

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

kwitekewelina

Posty

1

Rejestracja

29 lis 2009, o 12:37

mój biznes

Postautor: kwitekewelina » 29 lis 2009, o 13:02

Witam wszystkich :D Mój pomysł na biznes to założenie firmy sprzątającej, tylko jak tu się przebić w dużym mieście, takim jak Warszawa czy Łódź.Sama pochodzę z małej miejscowości gdzie takie rzeczy wydają się dziwne i nie do przyjęcia. Otóż trochę kiedyś sprzątałam u różnych ludzi, no ale jak zaczęłam rozpoznawać rynek to przekonałam się że nie jest tak lekko. Klientów to bym i znalazła :) ale gorzej z pracownicami :( Trudno znaleźć solidną i uczciwą osobę do takiej pracy :? W jaki sposób mam znaleźć takie osoby.
no avatar
User

azielazny

Posty

3

Rejestracja

29 lis 2009, o 10:35

Re: mój biznes

Postautor: azielazny » 29 lis 2009, o 13:28

Ciekawy problem tutaj poruszyłaś.

Faktycznie ze zleceniami nie powinnaś mieć wielkiego problemu w Warszawie. Popyt na takie usługi jest ogromny. Wystaczy rozrzucić kilka ulotek i przesłać oferty do firm. Możesz także kontaktu bezpośredniego.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to największy problew widzisz w pracowanikach. Podpowiem Tobie pewne rozwiązanie.
Firma, w której kiedyś pracowałem zatrudniła firmę sprzątającą, w której pracowały osoby upośledzone. Przepraszam za wyrażenie.

W przypadku firm sprzątających masz duże szanse na zatrudninie takich osób. Jest to co prawda objęte dodatkowaymi przepisami, ale warto. Zgłoś się do kilku fundacji zajmujących się opieką, a na pewno pomogą. Otrzymasz dotację, a pracownicy będą sumienni.

Możesz również zgłosić się do urzędu pracy. Tutaj będziesz musiała przeprowadzić rekrutację. Poza tym ogłoszenia w sieci oraz prasie.


Nikt nie zagwarantuje Tobie, że zajdziesz odpowiednie osoby.
Pozdrawiam,
Arkadiusz Zielazny

Czy dbasz o własny wizerunek?
Czy Twój biznes jest dochodowy?
Wejdź na bloga
http://blog.labenete.pl

Wiedza dotycząca kreowania wizerunku
i... biznesu za darmo
http://zaistniecwsieci.labenete.pl
no avatar
User

Piotr Krzyworączka

Posty

6

Rejestracja

16 gru 2009, o 07:00

Re: mój biznes

Postautor: Piotr Krzyworączka » 16 gru 2009, o 08:18

Ewelino,
Jeszcze innym rozwiązaniem może być poszukiwanie przez firmy zajmujące się rekrutacją. Maja one bardzo dużą bazę osób chętnych do pracy.
Cos tam będziesz musiała zapłacic, ale nie sa to wielkie kwoty. Z mojego doswiadczenia wynika, że w 90% możesz znaleźc osobę / osoby sumienne, uczciwe i chcące pracować.

pozdrówka
Telefony dla seniorów -technologia może być prosta
Szukasz dobrego biznes planu - zajrzyj do nas
no avatar
User

Dawid Kowalski

Posty

40

Rejestracja

3 lip 2009, o 13:44

Re: mój biznes

Postautor: Dawid Kowalski » 23 gru 2009, o 23:35

Faktycznie ciężko jest znaleźć sumienną osobę, która będzie wykonywała pracę fizyczną. Możesz spróbować w agencjach zajmujących się rekrutacją lub wśród uczniów (w przypadku weekendów) jest jakaś szansa, że pierwsza będzie dla nich "wow" i będą sumienni - już sama świadomość że dorabiają do kieszonkowego i mają własnoręcznie pieniądze coś da - przynajmniej ja tak miałem gdy lata temu roznosiłem ulotki po blokach.
no avatar
User

marisa

Posty

13

Rejestracja

7 sty 2010, o 15:22

Re: mój biznes

Postautor: marisa » 10 sty 2010, o 23:07

Wydaje mi się, że najlepiej będzie Ci zamieścić ogłoszenie w internecie i zrobić małą rekrutację. Niestety ale musisz w tym wypadku sama sprawdzić jak ewentualni pracownicy sprzątają. Dobrze by też było gdybyś na samym początku znalazła chociaż ze dwie osoby z polecenia. Wśród studentów również możesz poszukać. Ostatnio przed świętami jedna studentka pomagała mojej mamie w porządkach świątecznych. Dziewczyna ogłaszała się w internecie więc tak też możesz szukać.
Awatar użytkownika
User

Mixed_pl

Posty

30

Rejestracja

3 lut 2010, o 13:02

Re: mój biznes

Postautor: Mixed_pl » 5 lut 2010, o 09:38

Z tym że firmy rekrutacyjnej takze trzeba szukac odpowiedniej bo często szukają one pracowników nie do końca uczciwych. Co jeszcze moge doradzic to inwestycja w reklamę i ogłoszenia w internecie,biurach pracy.
Zastanów się takze nad wynagrodzeniem dla swoich pracownikow,bo często maja oni spore wymagania.
www.mixed.pl - zespół na wesela,eventy
no avatar
User

kubasa1

Posty

5

Rejestracja

23 gru 2012, o 13:15

Re: mój biznes

Postautor: kubasa1 » 23 gru 2012, o 13:17

NIe powinieneś mieć problemów z przebiciem jeśli się dobrze rozreklamujesz:)
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: mój biznes

Postautor: kolaa » 14 sie 2013, o 10:26

W ostatnim czasie bardzo dobrym biznesem w branży morskiej okazuje się sprzedaż części zamiennych do statków i jachtów. Dzięki konkurencyjnym cenom na rynku można nieźle zarobić - kliknij.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

animka87

Posty

182

Rejestracja

10 sty 2014, o 17:26

Re: mój biznes

Postautor: animka87 » 24 lut 2014, o 11:04

fajny pomysł z tymi cześciami zamiennymi - ja bym do tego proponowała ci założenie esklepu i sprzedaż przez neta- może to zrobić nawet jakiś freelancer który ci to ogarnie a ty zajmiesz sie tylko sprzedażą :)
no avatar
User

krl32

Posty

41

Rejestracja

17 lut 2014, o 12:23

Re: mój biznes

Postautor: krl32 » 27 lut 2014, o 08:33

spróbuj też pozyskać stażystów http://poradnik.wfirma.pl/-jak-ubiegac- ... yste-z-pup
albo pomyśl o zatrudnieniu studentów, oni zawsze chętnie sobie dorobią, a przy okazji koszty zatrudnienia są niższe http://poradnik.wfirma.pl/-zatrudnienie ... e-zlecenie
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.154s | 12 Queries | GZIP : Off ]