Miejsce działalności sklepu internetowego

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

ardo87

Posty

3

Rejestracja

31 gru 2017, o 10:38

Miejsce działalności sklepu internetowego

Postautor: ardo87 » 31 gru 2017, o 10:56

Witam zamierzam otworzyć sklep internetowy i to będzie moja pierwsza działalność gospodarczą więc mam kilka pytań bo parę rzeczy nie jest jasne dla mnie.

1. Posiadam dom w innym mieście i tam jestem zameldowany, ale mieszkam w innym. Konkretnie wynajmuję kawalerkę ale chciałbym wynająć większe aby w jednym z pomieszczeń trzymać towar i go tam pakować. Osobny magazyn nie wchodzi w grę. W ceidg muszę podać adres wykonywania działalności, czy muszę podawać adres wynajmowanego mieszkania? Obawiam się, że będzie mi ciężko znaleźć właściciela który się na to zgodzi. Myślałem, też nad wirtualnym adresie firmy bo jest dużo ofert tego typu i go wpisać. Jak wygląda kontrola US w takim przypadku? A może adres mojego domu w innym mieście, ale tam też nie będę fizycznie przebywał i zapłacę większy podatek od nieruchomości o il się nie mylę. Z drugiej strony adres do zwrotów będzie poddany jako to większe wynajmowane mieszkanie. Prosiłbym o poradę w tym temacie.

2. Pierwszy miesiąc albo dwa założenia działalności to nie będzie sprzedaż tylko jeżdżenie po hurtowniach kupno towaru, robienie własnych zdjęć i ich obróbka, tworzenie opisów, wprowadzenie tego do sklepu internetowego. Moje pytania czy mozna jakoś ograniczyć zus w tym okresie zanim zacznie się sprzedaż? Będę potrzebował faktury od dostawców w okresie zanim zacznie się sprzedaż.
no avatar
User

qbis88

Posty

159

Rejestracja

12 wrz 2017, o 19:23

Re: Miejsce działalności sklepu internetowego

Postautor: qbis88 » 8 sty 2018, o 02:06

Jako główny adres możesz podać miejsce zameldowania, a kolejny tam gdzie wynajmujesz mieszkanie lub jedynie miejsce zameldowania wpisz, wiele osób np. prowadzi biznes mobilnie, więc korzystają właśnie z tej opcji.
no avatar
User

ardo87

Posty

3

Rejestracja

31 gru 2017, o 10:38

Re: Miejsce działalności sklepu internetowego

Postautor: ardo87 » 9 sty 2018, o 19:25

Ok ale w przypadku jak podam główne miejsce prowadzenia działalności na mój meldunek to nie muszę opłacić większego podatku od nieruchomości? Wiem, że w ustawie jest coś na temat jak nie trzeba przerobić tego miejsca pod DG to nie trzeba ale jak nie patrzeć potrzebuje parunastu regałów gdzie będzie stał ten towar.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.126s | 13 Queries | GZIP : Off ]