masowy mailing

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
no avatar
User

malak

Posty

4

Rejestracja

16 cze 2013, o 14:47

masowy mailing

Postautor: malak » 15 lip 2013, o 15:59

Jak oceniacie przydatność tego rodzaju marketingu w skutecznym promowaniu firmy/strony w Internecie? Nie mam na myśli typowego spamu jaki zalewa nasze skrzynki mailowe na co dzień, ale bardziej kwestię dość popularnych newsletterów z których wiele firm korzysta. Są nawet specjalne platformy do tworzenia od podstaw takich kampanii mailingowych jak MadMini, BenchmarkEmail czy z polskiego podwórka FreshMail.
A jak u was z mailingiem czy własnym newsletterem? :)
Awatar użytkownika
User

DC-CENTRUM

Posty

40

Rejestracja

20 cze 2013, o 08:10

Lokalizacja

Poznań

Re: masowy mailing

Postautor: DC-CENTRUM » 18 lip 2013, o 11:50

Witaj

Jeśli chodzi o mailing jest to sprawa dość dobrze znana najczęściej praktykowana w formie o której wspomniałeś, czyli mailach zalewających nasze skrzynki każdego dnia w których to możemy znaleźć jedynie bzdury.

Jeśli mówimy o newsletterach to jak najbardziej możemy je wykorzystać do subskrypcji. Ostatnio jest to dość popularne na stronie głównej wielu firm. W momencie wejścia na stronę internetową pojawia się zazwyczaj okienko, które ma zachęcić potencjalnego klienta do subskrypcji newslettera, przy okazji zaś klient zgadza się na dołączenie do bazy firmy.

Co za tym idzie oprócz newslettera lub razem z nim klient będzie otrzymywał od przedsiębiorstwa aktualizacje usług/produktów, które ono oferuje.

Sprawa dość banalna i według badań i ocen specjalistów z branży dość efektywna, więc warto spróbować.

Należy także nadmienić, iż sam newsletter jest dość dobrą i efektywną formą promocji firmy zarówno wśród potencjalnych jak i obecnych klientów. Jednych zachęca do skorzystania z usług firmy, drugim przypomina że firma istnieje :)
no avatar
User

piotrek5467

Posty

152

Rejestracja

26 maja 2013, o 14:10

Re: masowy mailing

Postautor: piotrek5467 » 22 lip 2013, o 12:58

FreshMail to jeden z najpopularniejszych tego typu programów w Polsce. Korzystają z niego zarówno małe sklepy internetowe, jak i duże koncerny, więc jak widać musi być dobry.
no avatar
User

pawel30

Posty

182

Rejestracja

22 lip 2013, o 17:32

Re: masowy mailing

Postautor: pawel30 » 22 lip 2013, o 17:41

Rzeczywiście sporo osób poleca freshMail, wygląda na to ze jest to lider tego typu usług w Polsce.
http://www.reflect.pl/katalog_odziez.html]nadruk na koszulkach nadruk reklamowy na odzieży dla twojej firmy oraz produkcja odzieży firmowej.
no avatar
User

gwiazdkaznieba

Posty

72

Rejestracja

18 maja 2013, o 20:41

Re: masowy mailing

Postautor: gwiazdkaznieba » 24 lip 2013, o 12:47

mnie mailing nie przekonuje, sama nie otwieram nawet takich reklamowych wiadomości
no avatar
User

humus

Posty

2

Rejestracja

27 lip 2013, o 10:53

Re: masowy mailing

Postautor: humus » 27 lip 2013, o 11:00

gwiazdkaznieba pisze:mnie mailing nie przekonuje, sama nie otwieram nawet takich reklamowych wiadomości

Mailing mailingowi nie równy. Badania pokazują, że działania mass mailingowe prowadzone z głową, do osób, które wyraziły chęć otrzymywania wiadomości są bardzo skuteczne. Powiem więcej - to najskuteczneijsza forma reklamy zaraz za pozycjonowaniem i adwords.

Freshmail faktycznie jest bardzo dobrym narzędziem do wysyłania mailingów i jak widać po komentarzach popularnym. Ja też moge go polecić.
Awatar użytkownika
User

DC-CENTRUM

Posty

40

Rejestracja

20 cze 2013, o 08:10

Lokalizacja

Poznań

Re: masowy mailing

Postautor: DC-CENTRUM » 29 lip 2013, o 11:30

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią.
Według obecnych publikacji i badań mailing wysyłany dzięki wcześniej pozyskanym klientom poprzez newsletter faktycznie możemy dotrzeć z mailem do osób, które faktycznie chcą od nas wiadomości otrzymywać. Tego typu aktywność jest bardzo skuteczna, z tego względu, że dociera do określonego docelowego grona odbiorców.
no avatar
User

Caleb

Posty

6

Rejestracja

30 sie 2012, o 20:26

Re: masowy mailing

Postautor: Caleb » 25 wrz 2013, o 20:04

Freshmail jest świetny, to fakt. Ale należy pamiętać, że nawet najlepszy darmowy program do hurtowej wysyłki maili nie załatwi za nas całej roboty. Trzeba jeszcze samemu dopracować i dbać o aktualizacje książki adresowej i pamiętać o samej budowie newslettera czy maila. Programy pomagają, ale nie można się rozleniwić :P
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, o 20:46 przez Caleb, łącznie zmieniany 1 raz
no avatar
User

kaloszkowa

Posty

93

Rejestracja

13 lip 2012, o 12:46

Re: masowy mailing

Postautor: kaloszkowa » 26 wrz 2013, o 08:20

Zgodzę się - mailing to na prawdę skuteczna forma reklamy ale tylko pod warunkiem, że docieramy do takich użytkowników, którzy sami zadeklarowali chęć subskrypcji a nie takich, którzy pochodzą z wykupionych baz. Tezę tą potwierdzają nawet moje własne działania - mailing, który otrzymuje z newslettera, na który się sama wpisałam otwieram chętnie nawet pomimo tego, że temat powiedźmy nie jest już dla mnie aktualny, czy tak atrakcyjny jak wcześniej. Inne tego typu wiadomości reklamowe lądują w kosztu w trybie natychmiastowym. Prócz naszego polskiego FreshMail, warto też spróbować GetResponse :)
no avatar
User

SalamonK

Posty

113

Rejestracja

28 mar 2015, o 18:04

Re: masowy mailing

Postautor: SalamonK » 2 kwie 2015, o 21:31

albo ekipę www.e-printec.com.pl mają swój program od tego. I nie ma mowy o lądowaniu wiadomości w koszu, bo dobierają grupę docelową z własnych baz danych /które defacto też mają w ofercie/ więc nic tu się nie dzieje przypadkiem. A raport pokazuje efekty, więc jak na dłoni widać co i jak robić z tym dalej. Ja się zdecydowałem na to plus dodanie własnej listy osób zapisanych do subskrypcji i mi w kolejnym miesiącu sprzedaz pykła dwukrotnie w górę, później jakby lekki spadek ale w życiu bym tego bez fachowca nie osiągnął sam.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.116s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron