Linki sponsorowane a pozycjonowanie

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
no avatar
User

OlgiertPoznan

Posty

17

Rejestracja

26 sty 2011, o 12:51

Linki sponsorowane a pozycjonowanie

Postautor: OlgiertPoznan » 26 sty 2011, o 13:23

Chciałbym napisać kilka słów na temat reklamy w internecie, bo widzę, że powiewa troszku nudą w tym dziale forum.
Jak od dawna wiadomo, wypromowanie strony/firmy w internecie to nie jest bułka z masłem. Często ,,przedsiębiorcy" starają się sami reklamować w sieci, ale wychodzi im to albo ze słabym efektem, albo wręcz przynosi to negatywne skutki.
Kiedy firmowa strona internetowa jest już gotowa do umieszczenia w sieci, należy się zastanowić, a raczej podyskutować z konsultantem z firmy zajmującej się SEM i dojść do wniosków - jakiej reklamy użyć.
Jeśli firma prowadzi sprzedaż produktów w sieci, które są kupowane cały rok, należy zainwestować w pozycjonowanie. Lecz jeśli firma oferuje produkty/usługi sezonowo, to należy iść w kierunku linków sponsorowanych. W linkach sponsorowanych reklamodawca może co do złotówki planować koszty reklamy. Np można sobie ustalić, że w lutym na linki sponsorowane w Google Adwords wydam 300zł, a w OnetBoksy 50zł. I tyle właśnie będzie to kosztowało.
Najlepszym wyjściem jednak jest połączenie pozycjonowania i linków sponsorowanych.
Dzięki tym zabiegom firma jest zabezpieczona i ma klientów cały rok. Jak widać - promocja internetowa to temat duży i skomplikowany. Nie da się zrobić tego szybko i nie inwestując w to sił i pasji. Na pewno jednak przydadzą się przy tym dobrzy specjaliści.
Ja osobiście jako młody przedsiębiorca(jestem po marketingu) zawsze wychodzę z zasady, że jeśli ktoś może coś zrobić taniej ode mnie i na dodatek lepiej, to należy to outsourcingować.
Korzystam z usług łódzkiej firmy Sembox zajmującej się linkami sponsorowanymi dla małych i średnich przedsiębiorstw. Podaję linka do strony, gdzie można przeczytać coś więcej, strona ta zawiera sporo porad i informacji, które jeszcze bardziej pomogą rozjaśnić wizję kampanii reklamowych linków sponsorowanych. Polecam: Linki sponsorowane w Sembox.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania, to zapraszam do pisania tutaj, albo pm, znam już trochę ten temat i mogę pomóc czy poradzić.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.087s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron