Kursy językowe a CV

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

Caleb

Posty

6

Rejestracja

30 sie 2012, o 20:26

Kursy językowe a CV

Postautor: Caleb » 27 gru 2012, o 20:10

Zastanawiam się nad rozpoczęciem kursu językowego, który ma mnie zaznajomić z językiem angielskim. I nie wiem czy po jego ukończeniu uwzględniać tę informację w CV. Z jednej strony chęć dokształcania się powinna mi się chwalić, ale z drugiej myślę, że może to być uznane jako luka we wcześniejszym wykształceniu, którą staram się skrzętnie załatać. Ten problem nie daje mi spokoju. Jak Wy myślicie?
no avatar
User

tapir11

Posty

6

Rejestracja

16 lis 2011, o 11:08

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: tapir11 » 28 gru 2012, o 09:20

Moim zdaniem powinno się umieszczać informacje o kursach specjalistycznych, ale potwierdzonych jakimś certyfikatem, a o takich zwykłych to można wspomnieć już na rozmowie kwalifikacyjnej w przypadku pytania o znajomość języków obcych
no avatar
User

Tymon

Posty

5

Rejestracja

29 gru 2012, o 07:36

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: Tymon » 29 gru 2012, o 09:41

Raczej nie podaje się informacji o kursie językowym. Piszesz tylko poziom znajomości konkretnego języka. Np. angielski - średnio zaawansowany w mowie i piśmie. A jak już zapytają to wtedy możesz przedstawić na potwierdzenie certyfikat z kursu
no avatar
User

simpleframe

Posty

8

Rejestracja

18 lis 2011, o 11:34

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: simpleframe » 18 sty 2013, o 11:36

To podstawy pisania CV, jak np. piszesz (znajomość języka angielskiego: podstawowa) i zależy Ci żeby jednak pracodawca wziął pod uwagę że jednak aspirujesz do lepszej znajomości języka, można obok w w nawiasie dopisać np. (nauka w toku - kurs językowy XXXX).
Tu znajdziesz więcej jak powinno wyglądać CV: http://www.cvwzor.biz
no avatar
User

mareczek

Posty

79

Rejestracja

22 paź 2012, o 11:47

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: mareczek » 15 lut 2013, o 09:36

Kursy zawsze dobrze wyglądają w CV nie tylko te językowe, ale także takie jak kurs masażu.
no avatar
User

Katarzynaa

Posty

10

Rejestracja

22 lut 2013, o 12:44

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: Katarzynaa » 22 lut 2013, o 12:51

No pewnie, że taki kurs trzeba wpisać w CV! To bardzo duży atut.
Ten program magazynowy jest naprawdę fajny:)
no avatar
User

blumarinee

Posty

3

Rejestracja

22 lut 2013, o 14:21

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: blumarinee » 22 lut 2013, o 14:25

Jak mówi przysłowie - lepiej późno niż wcale. Jeśli nie masz wpisanych żadnych kursów w CV to myślisz, ze to świadczy o Tobie dobrze? Sama ukończyłam kursy języka angielskiego i takie sobie wpisałam. I wcale nie uważam, że świadczy to o jakiejś luce w moim wykształceniu.
no avatar
User

Felicja

Posty

45

Rejestracja

20 sty 2012, o 19:42

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: Felicja » 22 lut 2013, o 14:34

Jakoś przecież trzeba się tego języka nauczyć - nie każdy ma dwujęzyczną rodzinę, czy uczy się języka za granicą.
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: wiosna » 28 lut 2013, o 08:33

A czemu miałbyś nie uwzględniać tego w CV? W dodatkowych kwalifikacjach zawsze dopisuje się znajomość języków obcych.
no avatar
User

Magdalena

Posty

9

Rejestracja

19 lut 2013, o 14:44

Re: Kursy językowe a CV

Postautor: Magdalena » 28 lut 2013, o 10:45

Znajomość języków obcych to obecnie podstawa i nie rozumiem czemu nie miałoby się umieszczać ich w CV. Obojętnie czy to znajomość na niskim czy wysokim poziomie. Nawet jak jesteś w trakcie nauki to pokazujesz potencjalnemu pracodawcy, że jesteś osobą skorą do nauki, ambitną itp. Myślę, że trzeba pisać każde umiejętności, które się posiada. Oczywiście adekwatnie do stanowiska.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.154s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron