Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

Quba

Posty

7

Rejestracja

27 lip 2012, o 11:05

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Quba » 27 lip 2012, o 11:13

Wydaje mi się, że wszytko zależy tylko i wyłącznie od Twoich predyspozycji. Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o księgowości to myślę, że dostępne na rynku programy do księgowości się sprawdzą. Ja korzystam z Quatry (http://quatra.pl/oferta).

Jeśli jednak to jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, to lepiej oddaj to komuś kto się na tym zna. W końcu w razie gdyby coś się stało to oni odpowiadają za ten błąd.

Pozdrawiam i powodzenia :)
no avatar
User

wojtek88.k

Posty

17

Rejestracja

22 lip 2012, o 10:28

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: wojtek88.k » 27 lip 2012, o 11:53

Myślę że lepiej zatrudnić niezależną osobę na stanowisku księgowego Koszty będą mniejsze niż przez biuro a praca zrobiona profesjonalnie.
no avatar
User

adelina4

Posty

3

Rejestracja

2 sie 2012, o 12:14

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: adelina4 » 2 sie 2012, o 12:51

Przez pierwsze 2 miesiące sama zajmowałam się księgowością , ale ponieważ zajmowało mi to za dużo czasu, który był przeznaczony na inne rzeczy postanowiłam zlecić tę działkę księgowej z biura rahunkowego. Uważam, że lepiej skupić się na tym czym zajmuje się firma a ne tracić czas na księgowość
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Kocica » 28 sie 2012, o 09:40

wojtek88.k pisze:Myślę że lepiej zatrudnić niezależną osobę na stanowisku księgowego. Koszty będą mniejsze niż przez biuro a praca zrobiona profesjonalnie.


Ależ to bzdura jest:) Koszty pracy (cały etat czy nawet pół etatu), pensja, plus przygotowanie miejsca pracy i miejsca do składowania tony księgowych papierów, będą wielokrotnie wyższe niż skorzystanie z wyspecjalizowanego biura rachunkowego (przykład ekomat). Za ustaloną stawkę lub procent dostajesz pełną usługę ksiegową, pomoc w uzyskaniu dofinansowań czy dotacji i jeszcze jak kontrola wpadnie to nie do firmy, tylko w biurze rachunkowym będą papiery trzepać. Czyta korzyść... tak uważam (a przynajmniej jeśli chodzi o małe firmy, bo wielki jakiś to może i go stać na zatrudnienie własnego księgowego, czy całego biura...)
Cichutko po parapecie kocica sobie szła.
Różne artykuły do poczytania: http://www.artykulprasowy.info/
no avatar
User

Quba

Posty

7

Rejestracja

27 lip 2012, o 11:05

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Quba » 29 sie 2012, o 12:03

Kocica pisze:
wojtek88.k pisze:Myślę że lepiej zatrudnić niezależną osobę na stanowisku księgowego. Koszty będą mniejsze niż przez biuro a praca zrobiona profesjonalnie.


Ależ to bzdura jest:) Koszty pracy (cały etat czy nawet pół etatu), pensja, plus przygotowanie miejsca pracy i miejsca do składowania tony księgowych papierów, będą wielokrotnie wyższe niż skorzystanie z wyspecjalizowanego biura rachunkowego (przykład ekomat). Za ustaloną stawkę lub procent dostajesz pełną usługę ksiegową, pomoc w uzyskaniu dofinansowań czy dotacji i jeszcze jak kontrola wpadnie to nie do firmy, tylko w biurze rachunkowym będą papiery trzepać. Czyta korzyść... tak uważam (a przynajmniej jeśli chodzi o małe firmy, bo wielki jakiś to może i go stać na zatrudnienie własnego księgowego, czy całego biura...)



Dokładnie, całkowicie się zgadzam z Kocicą. Przecież to bez sensu zatrudniać nową osobę, płacić jej pensie, odprowadzać składki i tworzyć miejsce pracy. Na pewno nie jest to ekonomiczne. Etatowe księgowe sprawdzają się w dużych firmach, gdzie faktycznie jest dużo pracy i nie ma sensu wyprowadzać tego na zewnątrz.


http://quatra.pl/quatra-firma
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Kocica » 29 sie 2012, o 21:22

Quba pisze:Etatowe księgowe sprawdzają się w dużych firmach, gdzie faktycznie jest dużo pracy i nie ma sensu wyprowadzać tego na zewnątrz.


Dokładnie...
W takim supermarkecie, mega firmie produkcyjnej czy podobnych wielkich zakładach - jak najbardziej.
Ale nie dla małej czy średniej nawet firmy. Niepotrzebne generowanie nowych kosztów. Lepsza jak wspomniałam lokalna księgowość szczecin (polecę), warszawa, czy tam kraków - biuro pod nosem, na miejscu, koszty mniejsze.
Cichutko po parapecie kocica sobie szła.
Różne artykuły do poczytania: http://www.artykulprasowy.info/
no avatar
User

mokasyn

Posty

4

Rejestracja

28 sie 2012, o 10:25

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: mokasyn » 20 wrz 2012, o 15:45

To zależy od tego jak wielka jest firma. Tutaj już zostało wspomniane, że jeśli to duża działalność, to można kogoś zatrudnić na etat, jeśli nie, to wszystko za nas może zrobić biuro rachunkowe raz w miesiącu. Ja sam prowadząc firmę korzystałem z chorzowskiego biura i byłem zadowolony. Teraz pracuję na etacie, a szef też korzysta z biura.
no avatar
User

donnerro777

Posty

7

Rejestracja

6 wrz 2012, o 11:06

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: donnerro777 » 20 wrz 2012, o 22:10

dużo zależy od wielkości firmy, wiadomo, że wielkie korporacje potrzebują własnego działu księowości, ale małe firmy mogą korzystać z biur rachunkowych, co często im się po prostu bardziej opłaca niż zatrudnienei własnje księgowości.
dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i chcą dowiedzieć się jak dbać o serce zapraszam do zapoznania się z tematem choroby serca
no avatar
User

Justyna

Posty

3

Rejestracja

24 wrz 2012, o 10:30

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Justyna » 24 wrz 2012, o 10:40

Uważam, że najlepiej zlecić prowadzenie księgowości. Zawsze można poradzić się w razie wątpliwości, a poza tym nie jest to duży wydatek. Księgowość internetową można już zacząć prowadzić nawet od 30 zł miesięcznie, jeżeli nie generuje się dużo faktur, to jest to opłacalne.
no avatar
User

Adam_Smo

Posty

87

Rejestracja

21 wrz 2012, o 11:36

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Adam_Smo » 13 gru 2012, o 08:16

Ja też jestem za tym, by zlecić prowadzenie rachunkowości.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.124s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron