Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Gdzie najkorzystniejsze oprocentowanie? W którym banku opłaca się wziąć kredyt na inwestycje.
no avatar
User

bukichektor

Posty

3

Rejestracja

3 lut 2012, o 13:17

Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: bukichektor » 18 lut 2012, o 20:48

Witam

Moje pytanie brzmi. Gdzie w chwili można uzyskać kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej:
-bez posiadania udokumentowanych dochodów
-bez zabezpieczenia typu nieruchomość/samochód.
-bez wkładu własnego

Potrzebuje 50 000 zł i mam dobry biznes plan napisany przez specjalistę od biznes planu i ubieganiu się o kredyty. Przeszkodą jest to że dużej ilości banków trzeba spełnić co najmniej 1 z w.w warunków.
W niemal wszystkich posiadać zabezpieczeni w postaci nieruchomości/samochodu..

Proszę więc o wymienienie jakiegokolwiek banku po za feralnym FM Bankiem.
Gdzie podobno można w do 30 000 zł bez spełniania żadnego warunku...
Tyle, że w internecie wręcz roi się od negatywnych opinii na temat ich kredytu na ten cel.
Podobno wymagają mnóstwa dokumentów, a sama procedura jest bardzo uciążliwa i długo trwa. Jednocześnie bez gwarancji otrzymania pieniędzy...

Może być równie dobrze jakakolwiek instytucja po za bankowa instytucja... np jakiś fundusz udzielający kredytu z dofinansowania/funduszy Europejskich, bądź może jakaś prywatna instytucja wspierająca przedsiębiorczość młodych osób... Mam niespełna 24 lata...

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz na powyższe pytanie.
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: K.F.Ż » 20 lut 2012, o 19:04

Prawdę mówiąc wątpię abyś otrzymał kredyt z banku. Ale głowa do góry jest dużo innych rozwiązań

1. Aniołowie Biznesu- Bogaci inwestorzy, jeśli masz dobry pomysł + opis tego, budżet, badania marketingowe, i wszystkie szczegóły tego co chcesz zrobić to poszukaj inwestora który pomoże ci się wybić.

2. Fundusze Europejskie - Też wszystko musisz mieć ładnie przygotowane i opisane, składasz papiery do urzędu a potem czekasz na odp.

To tak w bardzo dużym skrócie, ( jeśli będziesz chciał mogę rozwinąć te punkty). Podstawą jest to żebyś wiedział czego chcesz, dobry biznes plan, opis merytoryczny tego, dobre badania, jakie korzyści z tego mogą płynąć itp

W razie pytań pisz ;)
no avatar
User

bukichektor

Posty

3

Rejestracja

3 lut 2012, o 13:17

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: bukichektor » 22 lut 2012, o 10:44

W żadnym banku nie można takowego kredytu uzyskać bez podania zabezpieczenia w postaci nieruchomości lub np. samochodu. Musi być jakaś gwarancja spłaty...
Poza wspomnianym fm bankiem znalazłem jeszcze bank bgk. Oferujący kredyt do 40 000 zł na dobrych warunkach dla osób bezrobotnych do 25 roku życia, wyłącznie na biznes plan... Tyle, że niestety...oferujący kiedyś... Od 2002 trwa ten program...a, akurat jak go znalazłem teraz, bo teraz mi są pieniądze potrzebne to wypłata środków wstrzymana i to już dla wniosków składanych jeszcze w listopadzie poprzedniego roku...
Oprócz tego jest jeszcze opcja uzyskania środków z funduszy unijnych...albo w mniejszej ilości do 20 000 zł w lokalnym, powiatowym urzędzie pracy, albo w większej do 40 000 zł (na dodatek bezzwrotnie) + środki pomostowe w ramach akcji KAPITAŁ LUDZKI 6.2.
Tyle że w moim regionie nabór wniosków do Kapitału ludzkiego też już się zakończył... I trzeba czekać na kolejną edycje do jesieni... :(

Pozostaje więc poszukać inwestora, na co wpadłem na początku zanim zacząłem się rozglądać za kredytem. Dałem ogłoszenie na gumtree, chyba z 20 serwisach ogłoszeniowych i napisałem posty na różnych forach związanych z biznesem i nie tylko w działach do tego przeznaczonych... Odpowiedziało kilka osób zainteresowanych na te ogłoszenia z gumtree... Lecz były to osoby nie za bardzo wiedzące same czego chcą...
Jakieś inne propozycje szukania inwestora-wspólnika?
Ew.jakieś linki do serwisów/for gdzie byli by potencjalni zainteresowani?
no avatar
User

K.F.Ż

Posty

32

Rejestracja

7 sty 2012, o 14:02

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: K.F.Ż » 22 lut 2012, o 18:24

Może pomoże: http://wsab.org.pl/ + szukanie na własną rękę :) Tak jak mówiłem podstawa to dobre przygotowania tego co chcesz zrobić: jakiś projekt, budżet, korzyści, jednym słowem każdy szczegół.
no avatar
User

Polak30

Posty

43

Rejestracja

20 lut 2012, o 14:11

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: Polak30 » 2 mar 2012, o 14:53

Bez historii to w zasadzie żaden bank nie da ani grosza - oj co ja piszę, w ogóle nie będą chcieli rozmawiać.

Pozostają tylko fundusze mikropożyczkowe, własne oszczędności, wygrana w totka, kredyt pod zastaw hipoteki, może jeszcze aniołowie biznesu :lol: więcej pomysłów nie mam.
A mam jeszcze jeden pożyczyć od jakiegoś bossa.

Tak właśnie w Polsce (nie)wspiera się ludzi, którzy chcieliby założyć firmę.
no avatar
User

Gleniowa

Posty

303

Rejestracja

25 kwie 2014, o 14:33

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: Gleniowa » 29 sie 2014, o 16:46

Z tego co czytałam tutaj http://www.comperia.pl/forum , to sporo banków ma obecnie w swojej ofercie kredyty właśnie na rozpoczęcie działalności. Jest teraz w czym wybierać.
no avatar
User

Edyta Iwanicka

Posty

9

Rejestracja

1 wrz 2014, o 08:16

Lokalizacja

Wrocław

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: Edyta Iwanicka » 10 wrz 2014, o 13:16

Prawdę mówiąc, jeżeli ktoś ma dokładnie przygotowany biznesplan, a biznes zapowiada się naprawdę dobrze, warto zastanowić się nad możliwością uzyskania dotacji z urzędu pracy. Konkurencja jest duża, a kwota możliwa do uzyskania dużo niższa niż 50 tys. zł, jednak to zawsze jakieś wsparcie.
no avatar
User

oksana

Posty

411

Rejestracja

18 kwie 2014, o 15:28

Lokalizacja

Kraków

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: oksana » 25 wrz 2014, o 08:26

Ja nie jestem przekonana do takich kredytów. Może prędzej na rozwój, niż na rozpoczęcie działalności. Nowa siedziba lub np. taka hala http://www.cobouw.pl/hale-stalowe - jest dobrym rozwiązaniem.
To zawsze pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy, a co za tym idzie większy zysk.
Warto nie rozhulać pożyczonych pieniędzy na jakieś mało istotne potrzeby.
no avatar
User

bizz

Posty

538

Rejestracja

31 lip 2013, o 19:18

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: bizz » 20 paź 2014, o 09:23

Co do zapytań o kredyt to warto zrobić to na profesjonalnym forum, gdzie odpowiedzi są rzetelne i pisane przez znawców w danej dziedzinie. Ja często zaglądam na forum banki, gdzie zawsze znajdę świeże informacje w tej dziedzinie.
no avatar
User

jolkaj

Posty

1

Rejestracja

25 kwie 2015, o 18:56

Re: Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: jolkaj » 26 kwie 2015, o 22:59

A co sądzicie o tej ofercie na rozpoczęcie działalności: http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus ? Warto w to wejść?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.101s | 12 Queries | GZIP : Off ]