Kilka Ważnych Pytań

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

darkael

Posty

1

Rejestracja

7 wrz 2015, o 12:42

Kilka Ważnych Pytań

Postautor: darkael » 7 wrz 2015, o 12:43

Witam

Prowadzę księgarnię internetową, ostatnio jednak byłem zmuszony do zamknięcia lokalu i działania jedynie w internecie, oprócz książkami postanowiłem również zając się sprzedażą biżuterii, głównie srebrnej. W związku z tym miałbym parę pytań, jestem otwarty na wszelkie sugestie czy propozycje pomocy.

Ad. 1 Towar w chwili obecnej umieszczam głównie na Allegro i Świstaku, zamierzam w niedługim czasie umieścić go również na Olx-ie, zastanawiam się również nad e-bayem. Zatem czy opłaca się umieszczać towar na e-bayu i jakie jeszcze znacie portale gdzie warto byłoby się ogłaszać ?(z gumtree czy lento nie miałem zbyt wielu odpowiedzi) .

Ad. 2 Zamierzam wskrzesić sklep internetowy, miałem jeden na serwerach nazwy (sklepicom pro), lecz po roku okazało się że nazwa żąda zapłaty abonamentu za cały rok z góry na co mnie nie było stać. W związku z czym mam pytanie czy istnieją darmowe strony do założenia własnego sklepu internetowego, ewentualnie czy znacie płatne miejsca gdzie płaci się abonament miesięczny nie roczny. Co polecacie, gdzie warto, a gdzie nie, opinie doświadczenie, porady mile widziane.

Ad. 3 W związku że teraz więcej czasu będę działał przed komputerem zamierzam prowadzić bloga na którym będę pisał artykuły, na podstawie dostępnych u mnie książek mające zachęcić do ich zakupu, nie ma zbytnio w tym doświadczenia lecz od czegoś trzeba zacząć. Jakie portale do prowadzeni bloga polecacie, gdzie treść nie będzie zakryta tysiącem reklam i nie będzie problemów z odnośnikami do właściwej strony/ sklepu/aukcji.

Ad. 4 Czy znacie jakieś portale internetowe gdzie można umieszczać własne artykuły (naukowe, recenzje itd.), gdzie np. w tekście można umieszczać odnośniki do strony zakupu publikacji/ towaru. Artykuły oczywiście umieszczałbym za darmo w celu pozycjonowania strony czy reklamy książek. (mam parę pozycji na allegro które mam tylko ja, więc wystarczyło bym zachęcił czytelnika do poszukania odpowiedniego tytułu).

Ad. 5 Czy opłaca się pisać i czy polecacie portale typu „giełda tekstów” gdzie sprzedaje się własne artykuły przez co mogą one trafić na strony do których normalnie nie miałoby się dostępu.

Ad. 6 Posiadam fan page-a na Facebooku i konto na Twitterze, gdzie jeszcze warto by było założyć konto na tego typu portalach i czy możecie podać jakiś poradnik jak nieco ożywić taki fan-page? (np. nie mam pomysłu jak reklamować książki czy pierścionki na YouTube)

Ad. 7 W związku z tym że nie będę teraz płacił czynszu mogę więcej pieniędzy zainwestować w reklamę, skąd wziął się pomysł na stworzenie katalogu/ lokalnej gazety w wersji papierowej. Czy możecie polecić jakiś kreator takiego katalogu/gazety? Jakie wiążą się z tym obowiązki prawne, czy trzeba nadawać ISBN?? Publikacja byłaby darmowa, możliwe że nawet za darmo wysyłana do klienta, płatne byłyby reklamy w środku gazetki. Prócz produktów i możliwości ich zamówienia w gazecie ukazywałyby się artykuły, relacje, fotografie itd. (nie tylko moje) no i oczywiście reklamy.


Z góry dziękuje za wszelkie porady czy wskazówki.
Awatar użytkownika
User

Aenigma

Posty

5

Rejestracja

5 wrz 2015, o 11:54

Re: Kilka Ważnych Pytań

Postautor: Aenigma » 10 wrz 2015, o 10:14

Jedyne pytania na które znam odpowiedź, która może Ci pomóc - na ebayu się nie opłaca, chociaż zależy jaki koszt tej biżuterii miałby być. I te dwa serwisy społecznościowe zupełnie wystarczą. Ewentualnie instagram.
Gdy zaczynają się pokazywać adwokaci, to zawsze oznacza, że sytuacja jest niedobra.
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Kilka Ważnych Pytań

Postautor: kolaa » 22 paź 2015, o 08:26

Jeśli szukacie informacji na temat giełdy, to zajrzyjcie na http://www.e-pok.pl/news/19/72/Gielda-i-co-dalej . Bardzo ciekawy artykuł, który warto sobie przeczytać, jeśli zamierzacie inwestować swoje pieniądze na giełdzie.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

oksana

Posty

411

Rejestracja

18 kwie 2014, o 15:28

Lokalizacja

Kraków

Re: Kilka Ważnych Pytań

Postautor: oksana » 1 sty 2016, o 15:06

Warto pamiętać o tym, że podczas pisania, różnych artykułów czy tekstów, szczególnie, gdy korzystamy z różnych źródeł informacji łatwo jest popełnić plagiat. Warto więc poczytać trochę na ten temat zanim zamieścimy cos sieci. Trochę o tym informacji można znaleźć tutaj: http://forum.interia.pl/plagiaty-jak-si ... Id,1046617 :)
no avatar
User

arekk

Posty

233

Rejestracja

1 kwie 2013, o 20:18

Re: Kilka Ważnych Pytań

Postautor: arekk » 24 mar 2017, o 14:22

Fajnym narzędziem do sprawdzania oryginalności dokumentów jest https://plagiatnever.pl/ . Sprawdźcie, moim zdaniem warto zajrzeć sobie w to miejsce i sprawdzić oryginalność prac, dokumentów czy artykułów, przed ich publikacją.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.086s | 12 Queries | GZIP : Off ]