Kilka pytań związanych z przekroczeniem przychodu

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Kilka pytań związanych z przekroczeniem przychodu

Postautor: Mirek2 » 28 lut 2011, o 12:12

Mam kilka pytań w związku, że przekroczyłem próg 10 000 Euro przychodów w lutym:
- czy przychód ten przekroczyłem już w lutym skoro w tym miesiącu jedynie wystawiłem faktury, ale nie dostałem jeszcze wszystkich płatności?
- czy muszę kupować kasę fiskalną, jeżeli wszystkie transakcję zawieram z klientami hurtowymi
- jakie inne obowiązki mam po przekroczeniu tego progu (jestem na kwartalnym rozliczeniu VAT i podatku dochodowego)
- czy oprócz KPiR i ewidencji sprzedaży/zakupu VAT muszę prowadzić jakieś inne dokumentacje, zakładając, że nie mam środków trwałych
Kilka pytań związanych z KPiR (do tej pory nikt nie kontrolował mojej księgi, ale coś czuję, że niedługo to nastąpi):
- czy składki ZUS owskie muszę wliczyć do KPiR i jakie wpisać tak dane kontrahenta?
- raz zdażyło się, że sprzedałem coś hurtowo na fakturę osobie fizycznej - jakie w tym wypadku wpisać dane kontrahenta i czy jest to poprawne?
- czy każdy miesiąc powinien być liczony na osobnej stronie?
- jak zaksięgowac korektę faktury, którą dostałem po kilku miesiącach w nowym roku?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.111s | 12 Queries | GZIP : Off ]