Kilka pytań przed założeniem firmy

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

konrad852

Posty

2

Rejestracja

12 paź 2011, o 17:18

Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: konrad852 » 12 paź 2011, o 18:02

Witam serdecznie.
Niedługo kończę 18 lat i myślałem o założeniu własnej działalności.
Mam kilka pytań do was.
1. Słyszałem o czymś takim jak jak "firma bez podatków" przez pierwsze pół roku, od jej założenia, dla młodych ludzi.
i teraz pytanie czy dalej jest coś takiego i czy jeśli firma nie bd odnosiła zysków to czy mogę ją bezproblemowo zamknąć/zawiesić po tym okresie?
2. Czy to się tyczy do podatków za samą działalność czy też pracowników?
3. Czy są jakieś "haczyki" z tym związane ?
4. Czy podczas tego okresu mogę starać się o dofinansowania?
5. Ile mogę dostać najwięcej dofinansowania na rozreklamowanie działalnści ?

I teraz pytanie trochę z innej beczki.
-Planuję zatrudnić przedstawiciela handlowego, Czy musi być on zarejestrowany jako pracownik w mojej firmie, czy może działać na umowne zlecenie?
-Czy jeśli zatrudnię go na umowę o pracę na czas nieokreślony to czy mogę mu wpisać w dochody coś typu... "dochody zmienne", zależało by mi na tym że by płacić mu % od wyszukania zlecenia i doprowadzenia do podpisania umowy.

Pozdrawiam, i proszę o konkretne odpowiedzi.
Konrad
no avatar
User

Milik

Posty

2

Rejestracja

16 paź 2011, o 17:01

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: Milik » 16 paź 2011, o 17:06

Jak dla mnie to najlepiej, żebyś założył ta - działalność gospodarcza.

Radzę Ci lepiej wstąpić do najbliższego inkubatora przedsiębiorczości w takim wieku. To dużo lepsze rozwiązanie na przynajmniej pierwsze dwa lata niż pakowanie się w ZUSy już teraz. Poza tym zyskasz fajne kontakty. ;) No jedyna wada to chyba długi czas oczekiwania na prawników i samemu nic nie możesz podpisywać tylko dyrektor danego oddziału AIP, ale tak poza tym to idealna rzecz dla osób takich młodych jak my. ;)

Pozdrawiam i pytaj jak masz jakieś pytania - najlepiej znajdź kontakt, a w ogóle najlepiej to umówić się na spotkanie.
no avatar
User

konrad852

Posty

2

Rejestracja

12 paź 2011, o 17:18

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: konrad852 » 16 paź 2011, o 19:06

No tak... Tylko teraz pytanie jak z tymi dofinansowaniami? Jest możliwość uzyskania dofinansowania z unii przy czymś takim? A może oni są w stanie jakoś pomóc? Pytam bo mój wkład własny powinien mi starczyć na jakieś 3 może 4 miesiące, na prowadzenie skromnej kampanii reklamowej.
no avatar
User

al_22

Posty

16

Rejestracja

13 paź 2011, o 09:59

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: al_22 » 19 paź 2011, o 11:03

Na pewno płacisz niższe podatki przez 2 lata, poczytaj dokładnie.

Co do dofinansowania to różnie bywa, możesz spróbować choć ja na przykład wolę liczyć na siebie ;)

Na początek może Ci ułatwić Program Aktywizacja, poczytaj na FB bo jest bardzo pomocny i w zasadzie każdy może dostać ową pomoc bez większego problemu :)
link - http://www.facebook.com/ProgramAktywizacja
no avatar
User

urszulka

Posty

22

Rejestracja

10 paź 2011, o 09:09

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: urszulka » 28 paź 2011, o 15:52

Napewno będziesz płacił niższy ZUS ale o podatkach nie słyszałem,aby były mniejsze.
no avatar
User

mwpol

Posty

32

Rejestracja

15 wrz 2010, o 14:01

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: mwpol » 5 mar 2012, o 21:29

Radzę na sam początek zdobyć podstawy merytoryczne prowadzenia biznesu w Polsce polegające np. na poznaniu sektora w którym chcemy działać, zrobieniu analizy konkurencyjności, poznaniu podstaw prawa podatkowego itp. Powiem z doświadczenia że dużo tansze jest poznanie tej wiedzy przed rozpoczeciem DG, kiedy nie jesteśmy jeszcze narażeni na wszelkie koszty z tym związane. Czytać fora np. takie jak to, odpowiednie książki, periodyki tematyczne takie jak "ekspert księgowy". Dobrym sposobem jest też zatrudnienie się w firmie o podobnym profilu działalności i zbieranie potrzebnego doświadczenia jako pracownik.
no avatar
User

Milik

Posty

2

Rejestracja

16 paź 2011, o 17:01

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: Milik » 6 mar 2012, o 20:11

No to właśnie już wspomniane przeze mnie AIP się do takiego "badania" nadaje. ;) No, bo badamy w praktyce, a dużo nie ryzykujemy. Co prawda nie działamy pod jakimś swoim "szyldem", ale przede wszystkim zyskujemy partnerów biznesowych. No i w dowolnym momencie możemy się wycofać. Sprawa potwierdzona jest w praktyce.
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: kolaa » 22 paź 2015, o 14:54

Jeżeli chodzi o maszyny pakujace, to uważam, że warto takie maszyny w swojej firmie posiadać. Jeśli wasza firma zajmuje się typową produkcją, to maszyny pakujące z pewnością ją usprawnią.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

monika335

Posty

78

Rejestracja

28 wrz 2013, o 12:24

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: monika335 » 26 paź 2015, o 14:26

Na początek warto udać się do AIP. Ryzyko tam jest o wiele niższe niż w przypadku własnej DG.
no avatar
User

beata22

Posty

158

Rejestracja

19 mar 2015, o 19:45

Re: Kilka pytań przed założeniem firmy

Postautor: beata22 » 30 paź 2015, o 09:25

Ja myślę nad tą ofertą https://www.oktawave.com/pl/wydajnosc.html Chyba warto się zabezpieczyć w razie awarii komputera. Wiem że czasem uprawiam czarnowidztwo ale trzeba dmuchać na zimne. A firma ma dobrze prosperować i nic nie może zginąć.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.122s | 12 Queries | GZIP : Off ]