Kilka pytań dotyczących założenia działalności gosp.

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

Jasiekk

Posty

1

Rejestracja

23 lut 2011, o 20:52

Kilka pytań dotyczących założenia działalności gosp.

Postautor: Jasiekk » 23 lut 2011, o 21:02

Witam mam kilka nurtujących mnie pytań dotyczących mojego pomysłu na biznes w formie sprzedazy internetowej.
1.Ile musi istnieć założona przez nas firma aby móc ją zawiesic? To znaczy po jakim czasie od zalozenia możemy sie podjac takiego dzialania?
2. Jeżeli kupiłbym jakąs rzecz od prywatnej osoby z allegro i potem chciałbym ją poprostu sprzedać drożej co będzie moim dowodem zakupu?
3. I tak samo jak wyżej co bedzie dowodem sprzedaży?
4. Jakie jest min. wyksztalcenie umozliwiajace podjecie dzialanosci gospodarczej?
5. Czesto zauważam lokale usługowe w blokach takie jak: wózkownie uzywane jako lokale gospodarcze? Czy istnieje mozliwosc zarejestrowania takiego lokalu?

Czekam na odpowiedż i z góry dziękuje.
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Kilka pytań dotyczących założenia działalności gosp.

Postautor: Mirek2 » 28 lut 2011, o 11:51

Jasiekk pisze:Witam mam kilka nurtujących mnie pytań dotyczących mojego pomysłu na biznes w formie sprzedazy internetowej.
1.Ile musi istnieć założona przez nas firma aby móc ją zawiesic? To znaczy po jakim czasie od zalozenia możemy sie podjac takiego dzialania?
2. Jeżeli kupiłbym jakąs rzecz od prywatnej osoby z allegro i potem chciałbym ją poprostu sprzedać drożej co będzie moim dowodem zakupu?
3. I tak samo jak wyżej co bedzie dowodem sprzedaży?
4. Jakie jest min. wyksztalcenie umozliwiajace podjecie dzialanosci gospodarczej?
5. Czesto zauważam lokale usługowe w blokach takie jak: wózkownie uzywane jako lokale gospodarcze? Czy istnieje mozliwosc zarejestrowania takiego lokalu?

Czekam na odpowiedż i z góry dziękuje.


1) Można zawiesić od razu
2) Nie wiem czy to jest możliwe
3) Paragon/rachunek
4) Zależy w jakiej branży, ale do zwykłej działalności nie trzeba mieć żadnego, chociaż w niektórych rodzajach działalności (biuro turystyczne, biuro rachunkowe) jest wymóg wykształcenia
5) Trzeba się pytać w spółdzielni
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.080s | 12 Queries | GZIP : Off ]