Jak zmusić partnera do sprzątania?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

siera1973

Posty

5

Rejestracja

10 sty 2017, o 11:46

Lokalizacja

Sioux Falls

Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: siera1973 » 10 sty 2017, o 11:51

Macie jakieś skuteczne sposoby aby zmusić partnera do sprzątania? Moze to blahostka, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Z moim chłopakiem mieszkam od 3 lat i na samym początku ( przyznaje się bez bicia ) to on prosił mnie abym tak nie bałaganiła, po prostu musiałam sie przyzwyczaić, ze teraz już nie mieszkam sama. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Ja zajmuje się wszystkimi obowiązkami w domu, sprzątam, odkurzam, myje, podlewam kwiatki i dbam o to aby niczego nie zabrakło ( np. pasty do zębów, żelu do mycia itp.). On natomiast przestał się tym interesować, a jak mowie aby posprzątał, to on twierdzi, że przecież jest czysto a widzę ze kłęby kurzu tarzają sie po podłodze. On nawet nie zauważy jak pod jego biurkiem leża jakieś papiery, albo nie wyrzuca pustych opakowań! Staram się nie denerwować i nie wywoływać kłótni, wiec mowie mu o tym na spokojnie. Przestałam nawet sprzątać na jakiś czas, ale było już tak brudno, że nie wytrzymałam. Proszę doradźcie mi jak sobie z tym radzić. Nie chcę, aby jego niechęć do sprzątania pogłębiała się coraz bardziej .
no avatar
User

majstr

Posty

21

Rejestracja

2 lis 2017, o 21:13

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: majstr » 23 sty 2019, o 16:03

Najlepszym sposobem jest rozmowa... Nie możesz robić mu na złość, czy tłumić w sobie wszystkiego bo będzie tylko gorzej. Musicie się po prostu dogadać. Dla mnie to nie do pomyślenia żeby z kimś mieszkać i nie sprzątać, nei odnieść kubka do zlewu, czy nie odkurzyć przynajmniej raz w tygodniu. Ja od kiedy mieszkam z moją partnerką to zwracam jeszcze większą uwagę na to żeby było czysto żeby i jej się dobrze mieszkało. Niedawno nawet kupiłem na: https://sklep.starwax.pl/product-pol-89-SUPER-ODTLUSZCZACZ-500ML-STARWAX-43193.html lepszą chemię gospodarczą do domu, żeby sprzątanie było łatwiejsze i szybsze. Co dwie głowy to nie jedna;) I faktycznie te środki są bardzo dobre i wcale nie czuć ich tak chemią, nie to co ta "super" chemia z reklam
no avatar
User

cyryl18

Posty

583

Rejestracja

14 mar 2018, o 17:20

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: cyryl18 » 19 sie 2019, o 12:46

Gdy partnerce pokazałem specjalistyczne środki czyszczące, dostarczone przez https://chemia24.pl/ to natychmiast wzięła się za sprzątanie! Z ich pomocą zadanie te stało się bardzo proste i mało wymagające. Chemia tego typu usuwa brud w mgnieniu oka!
no avatar
User

dona3

Posty

568

Rejestracja

30 sty 2018, o 10:55

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: dona3 » 20 sie 2019, o 07:08

Chemia gospodarcza, dostarczona przez producenta WATS aerozol.pl/ także sprawiła, że partner zaczął sprzątać. I to bardzo chętnie! Z taką jakością produktów idzie to znacznie sprawniej i szybciej, dokładnie takiego efektu było nam trzeba. Niegdyś zamawialiśmy także kosmetyki od tego producenta, także wiedzieliśmy z czym będzie do czynienia.
no avatar
User

arabika

Posty

1278

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: arabika » 23 lip 2020, o 19:41

Na pewno lepiej się sprząta mieszkanie czy dom jeśli posiadamy do tego dobry sprzęt i na pewno sprawny odkurzacz. Polecam od razu zajrzenie na ranking odkurzaczy ręcznych https://najlepszy-ranking.pl/odkurzacze-reczne/ gdyż to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie po prostu dobrze zadbać o nasze wnętrza.
no avatar
User

krystynaaa

Posty

1608

Rejestracja

15 kwie 2021, o 07:53

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: krystynaaa » 19 maja 2021, o 08:51

Moim zdaniem dobrze jest kupić bezprzewodowy odkurzacz roomba. Przynajmniej odkurzanie będziesz mieć z głowy bo zrobi to za ciebie i nie musisz się męczyć z przenoszeniem odkurzacza do każdego pomieszczenia
no avatar
User

greta44

Posty

193

Rejestracja

9 lip 2018, o 08:36

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: greta44 » 24 maja 2021, o 20:53

tak, robot sprzątający to super opcja, kupiłam niedawno taki https://www.sferis.pl/robot-sprzatajacy ... ny-p689311 świetnie działa, dobrze sprzata i bez problemu da się go obsługiwać
no avatar
User

Pawełdyg

Posty

482

Rejestracja

22 gru 2017, o 12:27

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: Pawełdyg » 3 cze 2021, o 10:38

Może po prostu warto się podzielić w miarę równo obowiązkami? U nas ja jestem od odkurzania i jeszcze do tego sprawiłem sobie taki odkurzacz https://solectric.sklep.pl/Odkurzacze-c221 i jest dzięki temu wygodniej i prościej sprzątać.
no avatar
User

Verónica

Posty

8

Rejestracja

3 cze 2021, o 13:32

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: Verónica » 3 cze 2021, o 13:33

Raz czy drugi upomnieć i powinien ogarniać temat
no avatar
User

arabika

Posty

1278

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: Jak zmusić partnera do sprzątania?

Postautor: arabika » 31 lip 2021, o 10:06

Ja jestem zdania, że sprawdź zdecydowanie na początku to jakich środków czystości używacie. Moim zdaniem jest to dość istotna sprawa i jestem przekonana, że właśnie warto jest postawić na odpowiednią chemię do sprzątania. Może to wtedy przekona partnera, że warto jest zadbać o czystość.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.133s | 12 Queries | GZIP : Off ]