Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

nosleep

Posty

92

Rejestracja

27 sty 2014, o 12:22

Re: Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Postautor: nosleep » 26 lut 2014, o 21:16

Na ZUS ?heh
ja załozyłem sobie kilka lat temu konto i razem z żoną co miesiąc wpłacamy tyle ile możemy.. do emerytury się coś uzbiera
SzybkiGrosz.pl - najlepsze pożyczki bez BIK
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Postautor: lwiątko » 5 mar 2014, o 17:58

Trzeba liczyć tylko na siebie.
Ja co miesiąc wpłacam co najmniej 100 zł na konto oszczędnościowe. Niedużo, ale zawsze coś.
Jak sobie czasem poczytam tu: http://niska-emerytura.pl/, jak trudno jest związać koniec z końcem wielu polskim emerytom to aż mnie skręca.
no avatar
User

zyjes

Posty

104

Rejestracja

7 sty 2014, o 21:15

Re: Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Postautor: zyjes » 8 mar 2014, o 13:41

Chyba raczej prywatne inwestycje są najlepsze.
no avatar
User

kmarek

Posty

5

Rejestracja

7 mar 2014, o 16:31

Re: Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Postautor: kmarek » 11 mar 2014, o 09:15

Jak zapewnić. Po pierwsze podczas okresu pracy trzeba myśleć. Jak prowadzisz i masz zarejestrowaną firmę niestety płacisz minimalne składki i wtedy emerytura tez jest minimalna. Musisz wtedy wybrać, albo pieniądze teraz albo w przyszłości.
Awatar użytkownika
User

Renata

Posty

32

Rejestracja

17 mar 2014, o 12:33

Re: Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Postautor: Renata » 18 mar 2014, o 08:54

monika87 pisze:Chyba najlepszym rozwiązaniem jest składanie sobie pieniędzy na subkoncie w banku. Zakładając, że pracę zaczynamy w wieku 20 lat, a emerytura jest w wieku 67 lat to odkładając po 200zł miesięcznie uzbieramy ponad sto tysięcy ; )

Niby tak, ale moim zdaniem jeżeli sami mamy na naszą emeryturę oszczędzać to dużo lepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z trzeciego filaru emerytalnego, a dokładniej mam na myśli otworzenie indywidualnego konta emerytalnego. Podałaś tutaj przykład oszczędzania w wieku 20 lat po 200zł miesięcznie, w przypadku IKE http://www.prywatnaemerytura.pl/ kwota ta wyniosłaby 3 906 zł miesięcznie bądź 400 290 zł jednorazowo, ale oczywiście wysokość i regularność wpłat, oraz czas w którym zaczniemy gromadzić nasze oszczędności zależy tylko i wyłącznie od nas samych.
no avatar
User

krl32

Posty

41

Rejestracja

17 lut 2014, o 12:23

Re: Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Postautor: krl32 » 2 kwie 2014, o 08:14

Coraz więcej osób rezygnuje ze stosunku pracy lub w zasadzie nie ma wyboru i przechodzi na freelancing. Ta forma zatrudnienia przy odpowiednim zaangażowaniu, motywacji i samozaparciu może stać się niezwykle opłacalna.
Więcej przeczytacie tutaj: http://poradnik.wfirma.pl/-lokata-sposobem-na-emeryture
no avatar
User

Cetra

Posty

88

Rejestracja

28 maja 2014, o 12:31

Re: Jak zapewnić sobie godną emeryturę?

Postautor: Cetra » 9 lip 2014, o 06:48

Gdybyśmy jednak mieli jeszcze odkładać pieniądze na naszą przyszłość emerytalną oprócz ZUSu, z wypłat większości osób nie zostałoby wtedy prawie nic.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.091s | 12 Queries | GZIP : Off ]