Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

OndajOn

Posty

371

Rejestracja

29 sie 2011, o 16:46

Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: OndajOn » 7 wrz 2012, o 07:35

Powiedźcie mi proszę jak powinnam się zachowywać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Za każdym razem gdy zostanę na takową zaproszona to pożera mnie stres i nie jestem w stanie pozytywnie wypaść u rozmówcy. Nie wiem co z tym faktem zrobić. Macie jakieś pomysły?
no avatar
User

akke

Posty

10

Rejestracja

7 wrz 2012, o 17:39

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: akke » 7 wrz 2012, o 17:41

ćwicz w domu przed lustrem, przed drugą osobom, tylko ćwiczenia mogą ci pomoc, stresu nie da się opanować niestety ale powinnaś się nauczyć odpowiadać na różne pytania, wkuć sobie do głowy odpowiedzi by nie dać się zaskoczyć
no avatar
User

jarek

Posty

2

Rejestracja

8 wrz 2012, o 12:31

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: jarek » 8 wrz 2012, o 12:37

Ja tam uważam, że najlepszym lekarstwem na stres jest odpowiednie przygotowanie. Wtedy stajemy się pewni siebie i nie potrzebne nam nerwy. http://kodatrakcyjnosci.pl/ - Tutaj na przykład jest taki kurs który może nas przygotować do tego abyśmy byli dobrymi pracownikami. Moim zdaniem może nam pomóc na rozmowie kwalifikacyjnej, aby żadne pytanie nas nie zagięło! ;D Sama byłam kiedyś na takim kursie, co prawda było to już dawno jeszcze na studiach ale przydało się . :)
no avatar
User

akke

Posty

10

Rejestracja

7 wrz 2012, o 17:39

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: akke » 8 wrz 2012, o 17:20

jaki kolwiek kurs a może bardzo pomóc, ważne aby dowiedzieć się nowych rzeczy,
ten już kiedyś sprawdzałem, bardzo znany jest bynajmniej u mnie dużo osób korzystało z niego i efekty są bardzo dobre
no avatar
User

jarek

Posty

2

Rejestracja

8 wrz 2012, o 12:31

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: jarek » 9 wrz 2012, o 09:29

No efekty są dobre bo uczy bardzo przydatnych rzeczy dla osób już pracujących jak i dla przyszłych pracowników. Każdy może z tego szkolenia skorzystać. Rozmowa kwalifikacyjna jest trudna dla wielu osób, a ten kurs może nam w niej pomóc. Więc ja polecam dla wszystkich którzy się jej boją.
no avatar
User

kaloszkowa

Posty

93

Rejestracja

13 lip 2012, o 12:46

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: kaloszkowa » 18 wrz 2012, o 11:09

jest dużo pozycji książkowych o tej tematyce. ja zdaje sobie sprawę z tego, że sucha teoria to nie to samo co naprawdę stresująca praktyka jednak w takich książeczkach jest naprawdę wiele fajnych tricków i propozycji błyskotliwych odpowiedzi na różne pytania pracodawców :) ponadto polecam ułożenie sobie odpowiedzi na wiele przypuszczalnie mogących się pojawić pytań i odpowiedzi na nie przed lutrem :) grunt to czuć się pewnym siebie i tego co się mówi.
no avatar
User

donnerro777

Posty

7

Rejestracja

6 wrz 2012, o 11:06

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: donnerro777 » 28 wrz 2012, o 11:23

może poszukaj jakiś książek na temat autoprezentacji?
dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i chcą dowiedzieć się jak dbać o serce zapraszam do zapoznania się z tematem choroby serca
Awatar użytkownika
User

rasdel

Posty

11

Rejestracja

9 maja 2011, o 07:03

Lokalizacja

Legnica

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: rasdel » 4 paź 2012, o 10:36

Jest wiele sposobów na walczenie ze stresem, ale faktycznie praktyka czyni mistrza, więc najlepiej rozmawiaj z kimś, symulujcie rozmowę, ćwicz przed lustrem, układaj sobie w głowie scenariusze rozmowy, powinno pomóc.
no avatar
User

Marcelinak

Posty

32

Rejestracja

21 wrz 2012, o 11:35

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: Marcelinak » 4 paź 2012, o 15:34

Jeżeli TA praca to sprawa "życia i śmierci" to może wdać się lekki stress, lecz wydaję mi się, że trzeba zachować spokój. Dokładnie przeczytać wymagania na aplikowanym przez Ciebie stanowisku, domyśleć się jakie pytania mogą paść, poczytać o firmie, oferowanych przez nich usługach/produktach. No i przede wszystkim uśmiech, pogoda ducha i pewność własnej wartości!
no avatar
User

urszulka

Posty

22

Rejestracja

10 paź 2011, o 09:09

Re: Jak skutecznie wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: urszulka » 15 paź 2012, o 09:28

Przede wszystkim odpowiednie nastawienie - myśleć, że nie jest to rozmowa zaważająca na całym naszym życiu, wtedy łatwiej opanować stres :) A od strony praktycznej tak jak już wcześniej pisano, że warto przeczytać historię danej firmy, wiedzieć dokładnie czym się zajmuje, zadania, jakie wykonywalibyśmy na stanowisku na które aplikujemy, zastanowić się dlaczego naprawdę tak bardzo zależy nam na tej pracy, umieć przedstawić swoje wady i zalety.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.099s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron