Jak obniżyć wydatki firmy?

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

klar

Posty

220

Rejestracja

28 maja 2012, o 06:38

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: klar » 6 sie 2013, o 06:16

Można przenosić firmę, całkowicie legalnie, UE daje prawo do takiego korzystania z wewnętrznych przepisów, aby móc minimalizować koszty działalności, oczywiście tylko w legalny sposób. Dlaczego tyle firm przenosi się do UK? Dlatego - http://www.pawelkurnik.pl/dlaczego 35 tysięcy kwoty wolnej + 180 tysięcy nieopodatkowanej dywidendy, a wszystko legalnie - robi to swoje...
Porady na mspinfo.pl - porady dla Twojej firmy
no avatar
User

irka073

Posty

2

Rejestracja

12 sie 2013, o 13:59

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: irka073 » 12 sie 2013, o 14:24

Oprócz powyższych rad można odpisać samochód, jeżeli jego koszt wynosi powyżej chyba 12 tysięcy to co miesiąc jest odliczany koszt amortyzacji samochodu. Nie jestem pewna co do liczb, trzeba by sprawdzić dokładniej.
no avatar
User

ParachuteGirl

Posty

2

Rejestracja

14 sie 2013, o 12:45

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: ParachuteGirl » 14 sie 2013, o 13:32

Metod jest sporo, tylko warto pamiętać, że oszczędności nie powinny odbić się na jakości usług. A u nas w kraju jest to niestety normą.
Flagi państwowe i firmowe - oferta producenta flag
no avatar
User

piotrek5467

Posty

152

Rejestracja

26 maja 2013, o 14:10

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: piotrek5467 » 22 sie 2013, o 05:51

irka073 pisze:Oprócz powyższych rad można odpisać samochód, jeżeli jego koszt wynosi powyżej chyba 12 tysięcy to co miesiąc jest odliczany koszt amortyzacji samochodu. Nie jestem pewna co do liczb, trzeba by sprawdzić dokładniej.


A wiece może czy od auta wziętego w leasing można robić takie odpisy ?
no avatar
User

pajak

Posty

11

Rejestracja

31 sty 2013, o 15:36

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: pajak » 30 sie 2013, o 12:56

Można też skorzystać z kalkulatorów i innych stron doradczych. Dobrym sposobem na oszczędzanie w firmie jest znalezienie korzystniejszych umów, usługodawców np. w zakresie kredytu firmowe, konta czy telefonu. Tutaj jest taki agregator ofert, umożliwiający oszczędzanie na prowadzeniu firmy - wystarczy wpisać dane i wysłać formularz. Myślę, że to dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić czy nie przepłacają w pewnych sprawach i szukaja lepszych ofert. Zawsze to jakaś optymalizacja w zakresie finansowania działalności gospodarczej.
no avatar
User

majaa

Posty

1

Rejestracja

6 wrz 2013, o 10:30

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: majaa » 6 wrz 2013, o 10:36

Moja poprzedniczka ma rację - pamiętajcie o możliwości odlcizenia składki zdrowotnej od podatku. Ja pracuję na umowę zlecenie i dopiero w tym roku się o tym dowiedziałam (http://cenabiznesu.pl/mozesz-legalnie-o ... zdrowotne/)
Awatar użytkownika
User

KarolS

Posty

3

Rejestracja

7 wrz 2013, o 05:16

Lokalizacja

Poznań

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: KarolS » 7 wrz 2013, o 05:19

trzeba nauczyc sie oszczedzac :)
''Zagłębiamy się da­leko w przyszłość, cho­ciaż nie wiemy, co będzie jut­ro, ale pla­nować trzeba. ''
no avatar
User

Fiesta

Posty

2

Rejestracja

14 paź 2013, o 13:02

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: Fiesta » 14 paź 2013, o 13:10

Niestety - wiele osób otwierając firmę, a w szczególności gdy na początku trafi mu się dobry klient zaczyna żyć ponad stan, wychodząc z założenia że jakoś to będzie. Dla mnie najlepszym przykładem jest założyciel sklepów IKEA, który jeździ starym Volvo i ogólnie wiele osób ocenia go jako sknerę. Tymczasem, to właśnie taka zaradność życiowa powinna nam przyświecać. Gdy przyjdzie pora to łatwo odbijemy sobie te oszczędności 8-)
no avatar
User

monika335

Posty

78

Rejestracja

28 wrz 2013, o 12:24

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: monika335 » 17 paź 2013, o 13:13

Zamiast zatrudniać księgowości można np. skorzystać z internetowej księgowości http://www.infakt.pl/program_do_ksiegowosci korzystanie z takich programów wychodzi znacznie taniej niż tworzenie działu księgowości.
no avatar
User

nataliakl

Posty

85

Rejestracja

8 lis 2013, o 09:15

Re: Jak obniżyć wydatki firmy?

Postautor: nataliakl » 8 lis 2013, o 09:31

kasiazosia pisze:Prawda jest taka, że jak chcesz uniknąć wysokich opłat, to prędzej czy później będziesz musiał zacząć kombinować :( W takim niestety kraju żyjemy.


Ale oczywiście można kombinować legalnie, czyli optymalizować podatki ;) albo nielegalnie. Nie zachęcam do tej drugiej formy zarządzania księgowością. A jeśli chodzi o optymalizację, to z pewnością pomoże dobry doradca podatkowy lub księgowa. Może warto skonsultować się z takim specjalistą? Powodzenia!
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.125s | 12 Queries | GZIP : Off ]