Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pomóż

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

BanneR

Posty

1

Rejestracja

2 lut 2012, o 18:08

Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pomóż

Postautor: BanneR » 2 lut 2012, o 18:39

Witam chciałbym Wam przedstawić mój pomysł na Biznes a dokładniej na Firmę Transportowo-Spedycyjną. Lecz muszę się skierować z niektórymi pytaniami do Was drodzy forumowicze. Na początek powiem może na czym miało by to polegać a na koniec zadam Wam pytania.
Więc tak: Na sam początek chciałbym zdać prawo jazdy C+E później przejść badania Psychologiczne kurs na przewóz rzeczy to akurat wiem bo mój Tato żeby to ładnie napisać jest kierowcą na pewno też dużo dowiem się od niego. Na sam początek dobiegałbym się dofinansowania na firmę następnie rejestracja firmy w urzędzie miasta wydaje mi się że jednym składem ciągnik +naczepa pieniędzy się nie dorobisz chciałbym na początek wziąć 6 ciągników siodłowych +6-7 w Leasing nie nowych używanych 5-10 letnich miejąc już te maszyny na „Podwórku” byłoby można zacząć szukać ładunków, ładować i jechać do celu. Głownie chciałbym transportować rzeczy które można przewozić pod plandeka na Rosje, Ukrainę głównie na Wschód. Wyliczając sobie tak po cichu wyszło mi że pierwszy miesiąc nie wyjdzie dużo na plusie po wszystkich opłatach, paliwo wypłaty dla kierowców opłaty na granicy oraz odliczając z 20-25tysiecy na Leasing. Bo jak wiadomo na samym początku są wydatki pasy zabezpieczające ładunki paliwo trzeba nalać polskiego. Było by ciężko dopóki nie zaczęło by się jeździć na Białoruskiej ropie. Zakładając że fracht na Rosje jest od 1800-2000euro i wracać na pusto, bez ładunku do Polski oraz robiąc 3 kursy na Rosje w miesiącu jednym „Składem”.

1.I teraz tak chciałbym od Was się dowiedzieć zanim zacznę latać po urzędach jakie papiery papierki będą potrzebne certyfikaty pozwolenia? Coś w tym stylu najlepiej jakby ktoś te wszystkie sprawy papierkowe opisał potrzebne aby jeździć w miedzynarodówce.

2.Druga sprawa jak jest z otrzymaniem dofinasowania wszystkie jakie są możliwe i w jakiej maxymalnej wysokości mógłbym je uzyskać.

3.Słyszałem także o jakichś zabezpieczeniach ładunków i samochodów w pokaźnych sumach liczonych w euro nie wiem czy to była prawda jeśli tak to jakie kwoty 1 2 3 samochód? Czy to trzeba mieć zakładając firmę czy później nazbierać jak już się będzie funkcjonować.

4.Następnie czy da się wziąć w Leasing 6 samochodów i 6 naczep używanych ? których cena wszystkich razem nie była by większa niż 600 000 zł.

5.A i takie na koniec: Czy jest możliwość wracania z Rosji cały czas przez Litwe czy to raz na jakiś czas tankując na Białorusi i wracać na pełnych „kotłach” przez Litwę zawsze to trochę większe zarobki tu przywieziesz taniej zostawisz tyle by znów dojechać na Białoruś a resztę sprzedać drożej w Polsce.

6. Czym się różni Firma transportowa od Firmy transportowo-spedycyjnej? Bo w firmie mojego Taty gdzie jezdzi to szuka sie w bazie ladunku i jazda. A jak jest w Transportowo-Spedycyjnej?

Proszę o wypowiadanie się na ten temat nawet jeśli o coś nie pytałem i czekają mnie jakieś trudności w tym Biznesie.

Pozdrawiam Wszystkich czytających i wypowiadających się w mojej sprawie.

Tomasz z Podlasia
no avatar
User

mareczek

Posty

79

Rejestracja

22 paź 2012, o 11:47

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: mareczek » 11 mar 2013, o 17:23

A gdzie zamierzasz robić prawo jazdy? Polecam OSK Qursant - nauka jazdy warszawa - mają konkurencyjne ceny i dobre podejście do kursanta.
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: kasiazosia » 21 mar 2013, o 13:47

No to tak - na wszystko Ci nie odpowiem i myślę, że najlepiej by było, gdybyś zasięgnął informacji na jakimś profesjonalnym forum dla osób związanych zawodowo z transportem. Firma spedycyjna ma o wiele bardziej rozbudowaną działalność niż firma transportowa- nie zajmuje się tylko przewiezieniem towaru z punktu A do punktu B, ale obsługuje też całą logistykę, kontakty z podwykonawcami, dokumentację, jest to obsługa bardziej kompleksowa, żeby zrozumieć różnicę, wystarczy, że w Wikipedii sprawdzisz sobie hasło spedycja, jest tam wypisane, czym konkretnie zajmuje się spedytor i jakie są podgałęzie spedycji krajowej i międzynarodowej. Z tego co ostatnio gdzieś przeczytałam to dowiedziałam się, że jeśli myślisz o jakimś dofinansowaniu to oczywiście masz na nie szansę, ale nie na samochody, sama byłam zdziwiona, ale ponoć firma transportowa nie może dostać dofinansowania na auta, co wydaje mi się trochę dziwne :P
no avatar
User

kajlos1

Posty

5

Rejestracja

26 mar 2013, o 19:34

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: kajlos1 » 26 mar 2013, o 19:40

Bardzo dobry plan ;) Myślę że ma powodzenie
Dobry i Mocny katalog www dla twojej strony
no avatar
User

arekk

Posty

233

Rejestracja

1 kwie 2013, o 20:18

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: arekk » 1 kwie 2013, o 20:21

Myślę że to dobry plan. Na dzien dzisiejszy najbardziej opłącalnym biznesem jest firma transportowa i pomoc drogowa , bo auta zawsze będą się psuły... osobiście planuje otworzyć firmę z pomocą drogową cos w stylu : http://www.pomocdrogowawroclaw.pl/ chodzi o to żeby dostac dofinansowanie na samochody...
no avatar
User

vicka

Posty

89

Rejestracja

3 maja 2013, o 10:40

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: vicka » 3 maja 2013, o 10:42

Czy ja wiem czy pomoc drogowa? Już tego sporo, a każdy ma swoją ulubioną ja np. zawsze korzystam z Hol-Wroc - tutaj
Awatar użytkownika
User

krzysztofol

Posty

138

Rejestracja

2 paź 2012, o 06:54

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: krzysztofol » 15 lip 2013, o 18:35

Jeśli chcesz zostać kierowcą musisz koniecznie przejść badanie kierowców Katowice - tak jak praktycznie każdy ;)
Sam przez to przechodziłem ale jeśli wybierze się porządną przychodnię - uda się wszystko załatwić w ciągu zaledwie jednego dnia.
no avatar
User

bizz

Posty

538

Rejestracja

31 lip 2013, o 19:18

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: bizz » 8 sie 2013, o 15:29

Chciałbym wam polecić Pomoc Drogową Gdynia. Profesjonalna pomoc drogowa, najlepsza na terenie Gdyni. Od ponad dwudziestu lat na rynku. Profesjonalny sprzęt i doświadczeni pracownicy. Sprawdź tutaj.
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: kolaa » 9 sie 2013, o 19:26

Polecam wszystkim pomoc drogową z Poznania. Posiada wiele pozytywnych opinii zamieszczonych na stronie. Mają bardzo wyszkolonych fachowców i profesjonalny sprzęt.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

vicka

Posty

89

Rejestracja

3 maja 2013, o 10:40

Re: Firma Transportowa. Mały Plan. Zapraszam Zobacz Oceń Pom

Postautor: vicka » 9 sie 2013, o 20:48

Polecam wam pomoc drogową z Krakowa. Najlepsza pomoc drogowa w Krakowie istniejąca na rynku prawie dwadzieścia lat. Pomoc drogowa 24h/7 z profesjonalną obsługą i sprzętem. Zobacz.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.219s | 12 Queries | GZIP : Off ]