Dropshipping na ryczałcie

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

Owieczka89

Posty

1

Rejestracja

26 lut 2011, o 17:20

Dropshipping na ryczałcie

Postautor: Owieczka89 » 26 lut 2011, o 17:21

Mam pytanie, może ktoś z Was się orientuje. Jestem na ryczałcie i nie jestem vatowcem. Chciałabym zająć się dropshippingiem. Mam w związku z tym pytanie- jak to wygląda w praktyce?
1.Kiedy hurtownik wystawia mi fakturę?
2.Podatek płacę od obrotu, więc nie tylko od swojej marży ale i od jego zarobku, prawda?
3.Czy płacę podatek od jego kosztów wysyłki? (on wysyła paczkę do klienta)
4. Czy dropshipping jest tak samo jak komis 8,5% na ryczałcie? Czy wygląda to tak że w ewidencji wpisuję 3% tam gdzie mam swoją normalną sprzedaż i 8,5% z tych zleceń dropshippingu a potem podliczam razem jedno i drugie i razem płacę podatek?


Proszę pomóżcie :)
Pozdrawiam !
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Dropshipping na ryczałcie

Postautor: kolaa » 22 cze 2015, o 14:09

Jeśli chcecie zostać vat-owcem, polecam zajrzeć sobie do tego artykułu - http://superksiegowa.pl/blog/vat-r-jak- ... jne-vat-r/ . Myślę, że może się wam przydać kilka ciekawych porad.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

topolek

Posty

3

Rejestracja

31 sty 2016, o 08:54

Re: Dropshipping na ryczałcie

Postautor: topolek » 31 sty 2016, o 09:57

Jeśli chodzi o vatowca, przy rejestracji możesz zapłacić 170 zł za potwierdzenie vatu. Jeśli nie chcesz tego nie musisz, w każdej chwili możesz póxniej zgłosić się do US i zaświadczenie wydzadzą za 17zł:)
Awatar użytkownika
User

alka1001

Posty

5

Rejestracja

31 sty 2016, o 14:32

Re: Dropshipping na ryczałcie

Postautor: alka1001 » 31 sty 2016, o 14:37

Dzięki za info, przyda się ;)
-Niezbadane są czasem ścieżki kobiety - odparła mu najbardziej zalotnie, jak tylko potrafiła.
no avatar
User

Adamus

Posty

157

Rejestracja

5 sie 2018, o 09:56

Re: Dropshipping na ryczałcie

Postautor: Adamus » 25 lut 2019, o 10:24

Ja akurat myślę, że opcja Dropshippingu to dla wielu świetne rozwiązanie, dlatego warto pomyśleć nad otworzeniem swojego sklepu internetowego w którym będziesz sprzedawał produkty na takich zasadach. U nas akurat działa to bardzo dobrze, a zajmujemy się głównie działem motoryzacyjnym. Udało nam się również w tym roku do naszej oferty dołączyć produkty od producenta wycieraczek samochodowych Dipp, więc jak klient od nas je zamówimy to mamy praktycznie czysty zysk :)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.101s | 12 Queries | GZIP : Off ]