Ciekawy pomysł, ale co dalej?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

michal_stankiewicz

Posty

2

Rejestracja

28 mar 2011, o 19:49

Ciekawy pomysł, ale co dalej?

Postautor: michal_stankiewicz » 29 mar 2011, o 07:26

Witam wszystkich. Już od dłuższego czasu pracuję nad bardzo interesującym projektem. Obecnie zacząłem trochę czytać o wszystkich formalnościach, przez które trzeba przebrnąć w urzędzie patentowym. Czy istnieje jakieś proste rozwiązanie, aby sprawdzić czy mój pomysł jest unikalny i ma wartość rynkową oczywiście z zachowaniem poufności.
no avatar
User

majewski_marcin

Posty

2

Rejestracja

29 mar 2011, o 08:45

Re: Ciekawy pomysł, ale co dalej?

Postautor: majewski_marcin » 29 mar 2011, o 09:22

Kilka miesięcy temu rozmawiałem ze znajomym. On też był przytłoczony ogromem formalności wymaganych przez urząd patentowy. O ile dobrze pamiętam to skorzystał z pomocy platformy Polska Projektowa.
no avatar
User

domanski

Posty

1

Rejestracja

20 kwie 2011, o 20:46

Re: Ciekawy pomysł, ale co dalej?

Postautor: domanski » 20 kwie 2011, o 21:00

Unikalność swojego pomysłu możesz sprawdzić sam w bibliotece Urzędu Patentowego, gdzie gromadzone są krajowe oraz międzynarodowe zbiory dokumentacji i literatury patentowej, a także w bazach danych Urzędu Patentowego gromadzących zbiory informacji patentowej. Polecam jednak skorzystanie z pomocy rzecznika patentowego, który pomoże ci w wyborze odpowiedniej formy ochrony dla twojego wynalazku.
no avatar
User

Account-PL

Posty

28

Rejestracja

27 kwie 2011, o 13:17

Re: Ciekawy pomysł, ale co dalej?

Postautor: Account-PL » 4 maja 2011, o 11:56

Wydaje mi się,że urząd patentowy to najlepsze rozwiązanie,ponieważ będziesz miał pewność,że nikt nie wykorzysta Twojego pomysłu. To jest po prostu bezpieczne.
no avatar
User

qwerty123

Posty

7

Rejestracja

7 paź 2010, o 10:46

Re: Ciekawy pomysł, ale co dalej?

Postautor: qwerty123 » 26 sie 2011, o 13:17

a poza tym sprawdzisz, czy ktoś Cię nie uprzedził z pomysłem :)
Biznes plan kluczem do sukcesu!
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.094s | 12 Queries | GZIP : Off ]