Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: Urban30 » 13 lut 2013, o 16:43

Na glębokich wsiach obserwowalo się kiedyś, że ludzie zamykali swoje psy w takich budo-kojcach, w których czesto gęsto trzymali je calymi dniami. Dziś takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, ale pojawiają się za to kojce blaszane do "czasowego" zamykania psów, np wtedy gdy przyjeżdzają goście itd.
To takie coś jak tutaj np: http://www.maritom.pl/
Obrazek

Za, przeciw, czy to już raczej konieczność gdy zapraszamy obcych do domu, w których jest "pies morderca"?
no avatar
User

Katarzynaa

Posty

10

Rejestracja

22 lut 2013, o 12:44

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: Katarzynaa » 22 lut 2013, o 12:59

No nie wiem, ja uważam, że psa najlepiej trzymać w domu, o ile to właściwie możliwe. A co do kojca - kojec, jak kojec:)
Ten program magazynowy jest naprawdę fajny:)
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: wiosna » 28 lut 2013, o 08:35

Ja też jestem za trzymaniem psiaków w domu. No ale jeżeli ktoś już chce psa stróżującego to taki kojec jest ok, ale rzeczywiście tylko na chwilę. Zdecydowanie nie na większość dnia!
no avatar
User

smyk

Posty

78

Rejestracja

4 paź 2012, o 10:17

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: smyk » 12 sie 2013, o 15:55

Polecam Ci ten kojec dla psa. Jest on tak skonstruowany, że psiak będzie miał wygodnie a Ty będziesz miał spokojną głowę, że nikt nie pogryzł Ci kapci.
no avatar
User

MacDonald

Posty

40

Rejestracja

16 sie 2013, o 12:43

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: MacDonald » 16 sie 2013, o 13:27

Osobiście uważam, że psów nie powinno się zamykać w takich kojcach na cały dzień/noc. Oczywiste jest, że lepiej aby biegały wolno. Jednak jeśli pies miał spędzić w nim czas tylko na obecność właśnie gości to chyba nie ma nic w tym złego ;)
no avatar
User

Kamil

Posty

7

Rejestracja

18 sie 2013, o 17:28

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: Kamil » 18 sie 2013, o 17:38

Ja też uważam, że psów nie powinno się trzymać w kojcach. To zupełnie bez sensu. Najlepiej jak pies jest w domu.
Świetne gabiony :)
no avatar
User

kaloszkowa

Posty

93

Rejestracja

13 lip 2012, o 12:46

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: kaloszkowa » 19 sie 2013, o 06:58

Sama nie wiem co o tym myśleć - na pewno nie może być mowy o tym aby pies był zamykany w takim blaszanym kojcu na całe dnie lub noce. A jeśli pies jest agresywny w stosunku do obcych - np. gdy przychodzą goście to proponuję raczej jego szkolenie lub tresurę. izolacja w takim momencie tylko pogorszy sprawę i jeszcze bardziej wzmocni niechęć to towarzystwa innych ludzi. uważam, że każdy przejaw agresji u psa nie jest normalny i wymaga interwencji specjalisty, nie można też pozwolić aby pies zaczął się czuć się w domu jak pan, bo jego zadaniem jest być panu podporządkowanym ;)
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: Kocica » 4 wrz 2013, o 08:54

Nasz weterynarz też mówi, że taki kojec jest bardzo ok, ale pod warunkiem, że pies siedzi w nim wtedy jak w domu np są goście, którzy rzadko bywają u właścicieli itd - żeby gości nie straszył itp. Ale na stały i całymi dniami w takim kojcu nie można trzymac psa i już.
no avatar
User

balladyna

Posty

74

Rejestracja

30 paź 2014, o 10:53

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: balladyna » 30 paź 2014, o 15:33

nie widzę sensu trzymania psów w kojcach czy na łańcuchach, że niby złodziej ma się wystraszyć takiego uwięzionego biedaka? teraz jest tez przepis, że nie można psa trzymać dłużej na łańcuchu niż 12 h, ale oczywiście nikt się tym nie przejmuje, a tym bardziej nie jest to egzekwowane, ja swojemu kudnelkowi ze schroniska kupiłam legowisko http://www.maxizoo.pl/oferta/pies/legowiska/ i trzymam go w domu, nigdy bym nie trzymała go na podwórku
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Blaszany kojec dla psa: za czy przeciw?

Postautor: Piaskowa » 2 mar 2015, o 15:53

Trzymanie psa w blaszanym kojcu mija się z celem. W schroniskach dla zwierząt psy są w kojach, bo nie mają innego wyjścia. Jeśli planujemy zakup psa, lepiej kupić mu legowisko, np. jedno z tych: http://copino.pl/ i trzymać go w domu. Trzymanie na łańcuchu czy w kojcu jest dla psa męczarnią.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.428s | 14 Queries | GZIP : Off ]