Biznesplan

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

2jacks

Posty

5

Rejestracja

29 gru 2014, o 18:17

Biznesplan

Postautor: 2jacks » 29 gru 2014, o 18:32

Witam wszystkich. Nie wiem czy to odpowiedni dział...ale odpowiedniejszego nie znalazłem. Chodzi o sporządzenie odpowiedniego biznesplanu. Skąd brać informacje na temat działalności która nas interesuje?

Przykładowo. Interesuje mnie kwestia mlekomatów, czy innych maszyn samosprzedających, ale niech będą te mlekomaty. Są firmy sprzedające mlekomaty ale nie mleko, więc informacji raczej nie mają. Sa ludzie którzy sprzedają mleko, ale nie są zainteresowani wpuszczaniem konkurencji więc informacji raczej nie udzielą.

Wiadomo że jak sie człowiek odezwie do jakiegoś dystrybutora sprzętu to wyjdzie że inwestycja sie zwraca w 6 miesięcy i w zasadzie nic nie trzeba robić, ale czy to sa informacje wiarygodne? Raczej nie...a przecież informacje trzeba zbierać od ludzi którzy sie znają i mają konkretną wiedzę. Czy lepiej na targowiskach, czy na osiedlu..a może koło super marketu? Czy lepiej na zewnątrz, czy wewnątrz itd..itp... żeby takie informacje zdobyć to trzeba sie napracować, a jest to podstawa do dalszych wyliczeń jeśłi mają być sensowne...a nie jakies wirtualne

Czy są jakieś firmy które mogą te informacje zdobyć? Albo które sporządzą sensowny biznesplan uwzględniający naturę działalności i wszystkie aspekty?
no avatar
User

bizz

Posty

538

Rejestracja

31 lip 2013, o 19:18

Re: Biznesplan

Postautor: bizz » 2 wrz 2015, o 11:06

Co do biznesplanu, to polecam wam sprawdzić ten artykuł - http://superksiegowa.pl/blog/jak-napisac-biznesplan/ . Z pewnością pod tym względem znajdziecie tutaj sporo przydatnych kwestii oraz porad.
no avatar
User

moris

Posty

65

Rejestracja

21 lip 2014, o 15:55

Re: Biznesplan

Postautor: moris » 8 wrz 2015, o 12:55

Biznesplan to podstawa. Ja planuje otwarcie gabinetu lekarskiego - prywatnie. Póki co szukam lokalu i wyposażenia do gabinetu. Znalazłem już kozetki lekarskie oraz meble w sklepiejuventas. Chyba tam się zaopatrzę w większość rzeczy bo mają naprawdę duzy wybór. Zastanawiam się też nad kwestią reklamy, nie wiem jak trafić do pacjentów i zyskać ich zaufanie.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.091s | 12 Queries | GZIP : Off ]