A może kwiaciarnia?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

A może kwiaciarnia?

Postautor: lwiątko » 13 mar 2013, o 15:33

Kolejny pomysł na biznes. Tylko tak się zastanawiam, czy do tego, żeby ją prowadzić potrzebne jest wykształcenie florystyczne, czy wystarczy zmysł artystyczny?
Kwiaciarnia chodzi mi po głowie już od jakiegoś czasu, szczególnie kiedy odwiedzam swoją ulubioną i widzę, jakie kolejki się tam ustawiają.
Jak myślicie?
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: kasiazosia » 21 mar 2013, o 13:41

Jeśli tylko masz do tego talent.... Wydaje mi się, że nie ma wymogu formalnego, aby mieć ukończoną szkołę czy kurs florystyczny, ale z drugiej strony - czy bez takiego kursu potrafisz zrobić zarówno wiązankę ślubną jak i wieniec pogrzebowy?
Awatar użytkownika
User

postek

Posty

15

Rejestracja

15 kwie 2013, o 10:59

Lokalizacja

Wrocław

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: postek » 20 maja 2013, o 09:28

Wydaje mi się, że jeśli robimy coś z pasją, mamy duże szansę, by nasz plan okazał się wielkim sukcesem. Kwiaciarnia, sklep zoologiczny, salon fryzjerski - nie ma to najmniejszego znaczenia. Ważne jest to, czy wkładamy w to całe nasze serce. Pamiętam, jak kiedyś jedna z moich przyjaciółek, która od dawna interesowała się astrologią i zajmowała się ezoteryka oświadczyła, że zamierza zacząć coś na poważnie. Okazało się, że na poważnie zaczęła zajmować się wróżbiarstwem. Musze przyznać, że dawałam jej nie więcej niż trzy miesiące. Dzisiaj nie tylko ma rzesze wiernych klientek, ale również zajmuje się takimi sprawami jak sennik, feng shui itd.
no avatar
User

gwiazdkaznieba

Posty

72

Rejestracja

18 maja 2013, o 20:41

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: gwiazdkaznieba » 20 maja 2013, o 10:36

zapewne, żeby założyć taką działalność nie musisz mieć żadnego wykształcenia, ale wtedy trzeba liczyć się z tym, że będzie trzeba zatrudnić kogoś kto będzie znał się na rzeczy
Awatar użytkownika
User

krzysztofol

Posty

138

Rejestracja

2 paź 2012, o 06:54

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: krzysztofol » 21 maja 2013, o 12:43

Moim zdaniem wystarczy jedynie zmysł plastyczny ;) Jeżeli czujesz się w tym dobrze - znajdziesz klientów.
___________________________________________________________________________________________________
Mielno noclegi
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: kasiazosia » 24 maja 2013, o 05:30

A moim zdaniem sam zmysł plastyczny to za mało, wśród florystów też istnieją jakieś zasady co do sposobu robienia np. bukietów ślubnych, żeby się trzymały cały dzień i całą noc, osoba, która nie posiada wiedzy technicznej w tym zakresie, może i zrobi piękny bukiet, ale po kilku godzinach on zmarnieje...
no avatar
User

Catherine13

Posty

15

Rejestracja

7 lut 2013, o 11:44

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: Catherine13 » 24 maja 2013, o 08:08

Myślę, że to wspaniałe. Podoba mi się bardzo. Kocham kwiaty. ;)
no avatar
User

wiosna

Posty

171

Rejestracja

28 lut 2013, o 07:32

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: wiosna » 27 maja 2013, o 10:37

Myślę, że nie trzeba mieć wykształcenia, wystarczy zmysł artystyczny, ale nie jest to łatwy biznes, bo na rynku jest spora konkurencja.
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: kasiazosia » 27 cze 2013, o 13:12

Naprawdę chciałabyś kupić bukiet u kogoś, kto Ci go pięknie ułoży, ale przy tym nie zadba o to, by kwiaty w drodze do domu nie zmarniały? ;) Już nawet nie chodzi mi o to, że trzeba mieć ukończoną szkołę, ale przynajmniej jakiś konkretny kurs by się przydał...
no avatar
User

biznes_mlody

Posty

15

Rejestracja

29 cze 2013, o 15:10

Re: A może kwiaciarnia?

Postautor: biznes_mlody » 29 cze 2013, o 15:16

Bardzo dobry pomysł na biznes. Mój znajomy prowadzi kwiaciarnie. Przynosi mu dochód, z którego jest bardzo zadowolony, ponieważ pozwala mu to na życie na godnym poziomie. Chłopak ma naprawdę wielki talent do robienia tych bukietów itp. W tej branży najważniejszy jest talent i pasja. Jeśli nie lubi się kwiatów i nie ma się zmysłu artystycznego do układania ich itp. to nawet nie ma co się zabierać za to. Kwiaciarnia jak najbardziej świetny pomysł i w każdym mieście się opłaca prowadzić ją, ale podstawą jest talent tutaj. Ja akurat nie znam się na kwiatach, a moje zdolności artystyczne nie stoją na zbyt wysokim poziomie :D Gdybym znał się na tym to nawet bym się nie zastanawiał tylko otwierałbym kwiaciarnie. Jeśli masz talent i pieniądze na start to otwieraj ją jak najszybciej.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.083s | 12 Queries | GZIP : Off ]